Meteoroloji Uyardı! 100 Kilogram Yağış Geliyor

Meteoroloji Uyardı! 100 Kilogram Yağış Geliyor

0

Meteoroloji Uyardı! 100 Kilogram Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bazı illerde yağışların çok kuvvetli olacağını, yağış miktarının (51-100 kg/m²) aralığında olacağı bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre; ülkemizin geneli parçalı ve yer yer çok bulutlu. Yağış, sağanak ve gök gürültülü sağanak beklenen iller ise şu şekilde; Doğu Akdeniz, Marmara’nın Doğusu, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun Kuzeyi, Afyonkarahisar Van’ın Doğusu, Malatya ve Bitlis civarında aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında batı ve doğu kesimlerde artış yaşanacak.  İç kesimlerde ise hava sıcaklıkları azalacak. İç kesimlerde havanın, mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuvvetli yağış uyarınca bulundu. Yaptığı uyarıda; yağışların Batı ve Orta Karadenizle beraber Kocaeli, Yozgat, Çankırı, Giresun, Adana’nın Kuzeyi, Kayseri ve Nide çevresinde kuvvetli derecede (21-50 kg/m²) Samsun, Sakarya, Ordu ve Giresun’un Batısında yer yer çok kuvvetli yağış bekleniyor. Bölgede ani sel, su baskını, dolu yağışları, kuvvetli rüzgar ve yıldırım meydana gelebilir. Ulaşımda aksama ve su baskınlarına karşı tedbirli olmakta yarar var.

Bölge ve Şehirlerde Hava Durumu

Marmara Bölgesi

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunda aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülebilir. Yağışlar Kocaeli ve çevresinde etkili olacakken, Sakarya ve çevresinde, çok kuvvetli, şiddetli yağışların olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul

Hava sıcaklığı; 22, 30 derece aralığında

Çanakkale

23, 33 derece aralığında, parçalı bulutlu

Edirne

18, 34 derece aralığında, parçalı bulutlu

Kocaeli

20, 29 derece aralığında, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış

Ege Bölgesi

Ege’de Parçalı ve az bulutlu bir hava beklenirken, Afyonkarahisar ve çevresinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

İzmir

24, 32 derece aralığında, az bulutlu

Muğla

22, 35 derece aralığında, az bulutlu

Akdeniz Bölgesi

Akdeniz’de parçalı ve çok bulutlu bir hava beklenirken, Doğu Akdeniz çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Adana çevrelerinde yağışların kuvvetli geçmesi bekleniyor.

Antalya

26, 38 derece aralığında, parçalı bulutlu

Hatay

25, 31 derece aralığında, parçalı ve çok bulutlu, yer yer sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesi

Parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava beklenirken, bazı bölgelerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülebilir.

Ankara

18, 28 derece aralığında, parçalı ve çok bulutlu havanın yanısıra bazı bölgelerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Kayseri

13, 27 derece aralığında, parçalı ve çok bulutlu havanın yanısıra bazı bölgelerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Karadeniz bölgesi

Yer yer parçalı ve çok bulutlu havanın yanısıra bazı bölgelerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi

parçalı ve çok bulutlu havanın yanısıra Van başta olmak üzere bazı bölgelerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Havanın az bulutlu ve açık olacağı düşünülüyor.

4 günlük Türkiye hava durumu haritası

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku