Meteoroloji uyardı! 54 şehir İçin saat verildi yarın dışarı çıkarken dikkat edin!

Meteoroloji uyardı! 54 şehir için saat verildi yarın dışarı çıkarken dikkat edin!

0 744

Meteoroloji uyardı! 54 şehir için saat verildi yarın dışarı çıkarken dikkat edin!

Meteoroloji son dakika açıklamasında bulundu. 54 şehir için uyarı geldi. Çok kuvvetli bir şekilde geliyor…  Art arda uyarılar yapıldı. Bugünden itibaren günlerce sürmesi bekleniyor. İstanbul içinde saat verildi ve 54 ilde sağanak yağış uyarısı yapıldı. Diğer taraftan bugün bazı yerlerde sıcaklık normalden 4 ila 8 derece artacak. Meteoroloji genel müdürlüğü de son dakika açıklamalarında bulundu.

Meteorolojiden şok açıklama! Aşırı şiddetli geliyor. 54 şehirde etkili olacak, hava durumu bütünüyle değişiyor. Tekrardan başlıyor ve saatleri belli oldu. Sağanak yağış beklenen şehirler bir bir açıklandı. Bugünden itibaren bir süre şehir için sağanak yağış uyarısında bulunuldu. Hava sıcaklığında hiçbir farklılık görülmemektedir. Fakat bazı şehirlerde sıcaklık 4 ila 8 derece yükselecek.

Cuma ve cumartesi hava durumu nasıl olacak?

Yağış beklenen iller hangisi?

Meteoroloji genel müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre, Akdeniz bölgesinin iç kısımları, Trakya, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri Artvin, Bitlis, Hakkari, Muş, Van çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir. Hava sıcaklığında gözle görülür bir fark beklenmiyor. Ege, İç Anadolu’ nun batısı, Marmara, Akdeniz, Batı Karadeniz’de normal günlerden 4 ila 8 derece yükseliş, diğer yerlerde ise hiç bir değişiklik görülmemektedir.

Rüzgar, sıklıkla kuzey doğu ve kuzey, Güney Doğu Anadolu ‘nun batısı, Akdeniz kıyıları ve güney batıda hafif fakat bazen orta kuvvetle edeceği düşünülüyor. Meteoroloji genel müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre, Akdeniz bölgesinin iç kısımları, Trakya, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri Artvin, Bitlis, Hakkari, Muş, Van çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir.

Hava durumu bugün nasıl?

Marmara Bölgesi

Aşırı ve parçalı bulutlu, öğleden sonra Trakya bölgesi, geceden sonra ise doğu tarafında yerel olmak kaydı ile sağanak ya da gök gürültülü sağanak yağışlı beklenmektedir.

Çanakkale 35 santigrat derece : parçalı bulutlu,

Edirne 34 santigrat derece: çok ve parçalı bulutlu, öğleden sonra gök gürültülü ve sağanak yağışlı,

İstanbul 37 santigrat derece: çok ve parçalı bulutlu, geceden sonra gök gürültülü sağanak yağışlı,

Kocaeli 40 santigrat derece: geceden sonra gök gürültülü sağanak yağışlı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.