Meteoroloji’den Son Dakika Uyarısı! Çok Kuvvetli Geliyor…

Meteoroloji'den Son Dakika Uyarısı! Çok Kuvvetli Geliyor...

0

Meteoroloji’den Son Dakika Uyarısı! Çok Kuvvetli Geliyor…

İÇERİK

Türkiye Meteoroloji‘den gelen flaş açıklama! Çok kuvvetli yağış geliyor. Haritada paylaşıldı. Yağış günlerce devam edecek, tekray başlıyor. İstanbul için büyük uyarı yapıldı. Yarından itibaren çok etkili olacak ve pazartesi gününe kadar devam edecek.

Sıcak hava tümüyle etkisini sürdürmeye devam ediyor. Lakin yarın İstanbul da dahil olmak üzere birçok ilde sağanak yağış başlayacak. Türkiye Meteoroloji Genel Müdürlüğünden açıklama geldi.

Beklenen Tahminler;

Yapılan değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin bir kısmı parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadenizin kıyıları, Artvin, Ordu, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Van çevreleri ile birlikte Samsun’un doğusu ve Hakkari’nin kuzeydoğusunun yerel olmak üzere sağanak ve de gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin de az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Beklenen yağışların; Trabzon’un doğusu olmak üzere, Rize ve Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli ve yer yer de çok kuvvetli  olması bekleniyor.
Sağanak ve de gök gürültülü sağanak yağışların; Trabzon’un doğusu, Rize ve Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli ve yer yer de çok kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek tüm afetler; ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi tüm olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku