Sedat Peker’in Tehdit Ettiği İsim Metin Külünk Konuştu! Çarpıcı Sözler…

Sedat Peker'in Tehdit Ettiği İsim Metin Külünk Konuştu! Çarpıcı Sözler...

0 3.184

Sedat Peker’in Tehdit Ettiği İsim Metin Külünk Konuştu! Çarpıcı Sözler…

Hakkında organize suç örgütü liderliği yapmak nedeniyle yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in sosyal medya da ortaya attığı iddialarda görüştüğünü belirttiği ve kendisine uyarıda bulunduğu AKP MKYK üyesi Metin Külünk konuştu. Sedat Peker, Metin Külünk’ün yaptıkları görüşmeyi inkar etmesi durumunda “kaseti yayınlarım” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Sosyal medya üzerinden ortaya attığı iddialarla uzun zamandır Türkiye’nin gündemini sarsan Hakkında organize suç örgütü liderliği yapmak nedeniyle yakalama kararı bulunan Sedat Peker, dün yine birbirinden ilginç iddiaları Twitter’da paylaştı.

FETÖ kaçkını olan Cehveri Güven’in kendisi hakkındaki iddialarına cevap veren Sedat Peker, AKP’nin FETÖ ile müzakere halinde olduğunu da öne sürmüştü. Sedat Peker, AKP ve FETÖ arasındaki müzakerenin Ankara Milletvekili Mücahit Arslan üzerinden gizlice yürütüldüğünü de iddia etmişti.

Sedat Peker’in bir diğer çarpıcı olan iddiası ise, AKP İstanbul eski Milletvekili ve MKYK Üyesi olan Metin Külünk ile ilgili oldu. Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Sedat Peker’den yaklaşık 10 bin dolar alan siyasetçi var” iddiasının odağında bulunan Metin Külünk’ün ismi Sedat Peker’in son iddialarında Pelikan grubu ile birlikte anıldı.

Hakkında organize suç örgütü liderliği yapmak nedeniyle yakalama kararı bulunan Sedat Peker, paylaşımında telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini iddia ettiği Metin Külünk için, “Serhat Albayrak ile pelikanı birbirinden ayırmamı istemişti. Pelikancıları adeta kutsamıştı (eğer Metin Külünk bu sözlerimi yalanlayacak olursa kendisini rezil etmekten mutluluk duyarım, ve kaseti yayınlarım)” ifadelerini kullandı.

AKP’li İstanbul eski Milletvekili Metin Külünk ise konu ilgili  konuştu. Metin Külünk, Sedat Peker’in hem telefon görüşmesi hem de Pelikan grubuna dair açıklamalarıyla ilgili soruya, Kişilik haklarıma lütfen saygı duyunuz şeklinde bir açıklama yaptı. Konuşup konuşmamak bana aittir diyerek ekledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.