MHP’li Başkan Yardımcısı Nihat Doğan’ı Tehdit Etti!

MHP'li Başkan Yardımcısı Nihat Doğan'ı Tehdit Etti!

0 103

MHP’li Başkan Yardımcısı Nihat Doğan’ı Tehdit Etti!

Show TV kanalında Kürtçe konuşan kadını yayından aldığı için sosyal medyada büyük tepki çeken sunucu Didem Arslan Yılmaz’a, şarkıcı Nihat Doğan da tepki göstermiş ve sonrasında peş peşe tweetler atmıştı. Nihat Doğan, Türkler ve Kürtler ile ilgili çeşitli paylaşımlar da yapmıştı.

Nihat Doğan, Twitter hesabından yayımladığı bir mesajda “Malazgirt Zaferi bir Türk zaferi değil. Türk ve de Kürtlerin zaferidir. Alparslan’ın cihad çağrısına dönemin Kürtleri olan Med İmparatorluğu, 10 bini atlı olmak üzere tam 40 bin kişi ile katılmıştır. Türklere Anadolu’nun kapılarını açan da aslında Kürtlerdir. Yalan tarihin köleleri’ni azad edeceğim” şeklinde konuşmuştu.

Daha sonra da bu paylaşımını kaldıran ünlü türkücü, yeni bir paylaşım daha yaparak kendisine gelen eleştirilere tümüyle yanıt vermişti.

“Bugün Kürtçe dilini inkar edenlerin, 1000 yıl öncesinde Sultan Alparslan’a destek vermiş Kürt devleti Mervaniler’i kabul etmesini beklemek bir ahmaklıktır.” Diye ekleyen Nihat Doğan, “Malazgirt’in kapılarını Alparslan’a, Mervaniler yani Kürtler açmıştır Malazgirt Zaferi Kürtlerin de bir zaferidir, bizim zaferimizi çalmayın.”

MHP’li Yönetici Nihat Doğan’ı Boğmakla Tehdit Etti

Son olarak da bugün bir açıklama yayınlayan Nihat Doğan, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı olan Yaşar Kaba tarafından tehdit edildiğini açıklayarak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de açık bir soru sordu.

Nihat Doğan, Bahçeli’yi etiketlediği bir paylaşımında, “İstanbul il başkan yardımcınız beni boğmakla ve ölümle tehdit ediyor. Gökhan bey Kürt ölür, Kürt eğilmez. Yumruk yapılmış el; her daim Boğmak, öldürmek, ve tehdit etmekten başka hiç bir vasfı olmayan bu adam partinize yakışıyor mu ? Sayın Devlet Bahçeli” ifadelerini kullandı.

MHP’den Yanıt: Ülkücü Tehdit Etmez Gereğini Yapar

Nihat Doğan’a gelen tehdit mesajlarına yoğun tepkiler sürerken, ünlü türkücüye son olarak da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Özel Kalem Müdür Yardımcısı olan Bilal Aydın’dan geldi.

Bilal Aydın, Nihat Doğan’a, “Ülkücü tehdit etmez, eğer gerekirse eğer gereğini yapar embesil Nihat! Düğmene kim bastı bilmiyorum ama sürekli olarak “kürt” kimliğini kullanıp ayrıştırıyorsun. “Bin yılda karıldı (karıştı) bu ülkenin harcı, ayrıştırmak kimin harcı!” diyen liderin evlatlarının kesip attığı tırnak bile olamazsın sen” şeklinde karşılık verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.