Minecraft Server 2021

Minecraft Server

0 13

Minecraft server çok oyunculu bir sunucudur. Oyuncular tarafından sunulan yazılımları etkin olarak kullanarak ya da içinde barındırarak bu sistem bilgisayara kurulur ve kendi sunucuları kapsamında başlar. Minecraft ise bu sunucular arasında çok oyunculu sunucu olarak karşımıza çıkıyor. Günün her saatinde ayarlaya bilmeniz, her saatinde oyun oynayabilmeniz, oyuncu komutlarına erişim sağlayarak sunucu operatörleri tarafından yönlendiririm sağlayabileceğiniz bir sistemdir.

Operatörleri sunucuya hangi kullanıcı adlarını veya ip adreslerini girmenize izin verip vermediğini ve kısıtlamaların bulunup bulunmadığına dair ayarlamaları da yapar.  Çok oyunculu sunucuya sahip ve geniş bir yetki alanı bulunan bu sistem kendine has kurallara ve geleneklere sahiptir. oyuncular arasındaki savaş etkileşimini sağlamak için kullanılır. Ayrıca birçok sunucudan farklı olarak oyunun vanilla formunda kullanıcının erişmesi mümkün olmayan eylemlerine de izin veren özel eklentilere sahiptir. Ülkemizde ve dünyada en büyük ve en popüler sunucu olan 14 milyondan fazla kullanıcı tarafından ziyaret edilen sistem arasındadır.

Minecraft sunucusunu yönetmek yönlendirmek birçok sunucu sahibi için tam zamanlı bir iş olarak ortaya çıkar. Ayrıca bu sistem büyük sunucular yöneticiler geliştiriciler sanatçılardan oluşan teknik bir kadro ile karşımıza çıkmaktadır. Bu sunucu sisteminde 3 tam zamanlı, 5 de yarı zamanlı istihdam imkanı da bulunuyor ve bu büyük sunucuların genel ağlarının çalıştırılması çok pahalıdır, çok zaman almaktadır. Bu sebeple bu sistem ağında çalışan kişiler hem donanımlı kişilerdir hem de maaşları donanımlıdır.

Fivem Server

Fivem server özellikle oyunlarda kullanılan oyun piyasasında oldukça rağbet gören oyunculara eğlenceli sunucular ve çeşitli roleplay oyunları ile kullanılan bir sistemdir. Roleplay ağı ile birlikte kullanıcılarla sürekli iletişim halinde olan oyuncular oyundaki eğlenceyi yakalaya biliyorlar.  Ayrıca bu sistemle binlerce farklı eğlence dolu sunuculara da erişim sağlayabilirsiniz. Oyun severleri bir arada tutan bu sistem üzerinde aradığınız birçok şeyi de bulabilirsiniz.

Aradığınız bir şeyi bulamadığınız da bu konu ile ilgili konu açarak bilen birisine de soru sorarak yardım alabilirsiniz. Fivem server duyulara bağlanır ve sunucularda karakterleri roleplay terimleri gibi birçok konu hakkında bilgi sahibi olmanızı ve bu konuda eğitim almanızı sağlar. Fivem Server satın alabileceğiniz gibi kiralama imkanınız da bulunmaktadır. Transferi ve ulaşımı sağlarken dikkat etmeniz gereken nokta ise RAM durumuna bakmak, CPU miktarına bakmak, disk miktarını kontrol etmek, ip adresinin ücretli mi ücretsiz mi olduğunu öğrenmek, limitsiz trafik durumunu kontrol etmek, sunucu lokasyonlarını kontrol etmeniz sizler için faydalı olacaktır.

Fivem Server ile ilgili genel olarak araştırma yaptığınızda aslında GTA 5 roleplay için yazılmış bir teknik olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat kendi sunucuları içerisinde açıp notların yüklendiği ve bulunan metinlerle istediğinizi yapabildiğiniz. Oyun sunucular roleplay sunucuları serum sunucuları gibi farklı sunucularda karşınıza çıkabilir.

Rust Server

Rust server oyun içerisinde nitelediğimiz diğer serverler gibi oyun arasında karşımıza çıkar ve bu servere bağlanabilirsiniz. Kendinize ait olan bu server üzerinde harita seçebilir, ayarları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Rust Server sayesinde  burada tamamen kendi dünyanızı da kurabilirsiniz. Ayrıca server işlemlerinde satın alma ve kiralama işlemini de sağlayarak, destek alarak oyunlarınızı daha rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. Rust server kurma işlemi de günümüzde oldukça basit bir yöntemdir. Rust server seçeneği pakete göre değişiklik göstermektedir. Birden fazla fırsat sunulmaktadır. Kendiniz için en uygun ve en güvenilir paketi seçebilirsiniz.  Ayrıca yeni müşterilere özel de kampanyalar bulunmaktadır. İlk defa Rust server açanlar için, teknik bilgisi olmayanlar için ve her şeyin hazır olmasını isteyenler için aslında sistemi kurmak ve yönetmek çok kolaydır.

Ayrıca sistemi kiraladığınız zaman ya da satın aldığınız zaman Rust server uzak masaüstü erişimi karşınıza gelir. Bu sayede oyun serverlerinin tüm kurulumunu en ince ayrıntısına kadar ayarlayabilir ve teknik bilgiye ulaşmış olursunuz. Rust server uygulamasına bilgisayarınızdan, telefonunuzdan, tabletinizden kolayca bağlanabilir ve yönetebilirsiniz. İlk defa kullanacaklar için bu sistem uygundur.

Burada bakmanız gereken ayrıntı ise;

CPU kullanımı limitsiz mi? RAM kullanımı çözümü, kişi başı ödeme, düşük Ping değeri, limitsiz bandında, gaming donanımlar bu özellikleri kontrol ederek Rust server satın alıp, kiralayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.