Minecraft Sunucu 2021

Minecraft Sunucu

0 23

Minecraft sunucu; Minecraft oyuncuya ait veya işletmeye ait çok oyunculu sunucudur. Oyuncular yazılım kullanılarak veya bir barınma sağlayıcısı kullanılarak bilgisayara, tabletlere, telefonlara kurulur ve kendi sunucularını başlatırlar. Minecraft çok oyunculu sunucular ile günün saatini ayarlamak ve oyunları ayarlamak gibi sunucu komutlarına erişim sağlar ve bunları yönetir. Operatörler tarafından sunucu hangi kullanıcı adı ile veya hangi adres ile giriş sağlanacaksa izin verildiğinde, izin verilmediğine dair kısaltmalar ve ayarlamalar yapılmaktadır.

Çok oyunculu sunucular geniş bir etki alanına sahiptir. Bazı sunucularda kendine benzersiz tehditler ve kurallar da sunmaktadır. Birçok sunucuda oyuncular arasında savaşa izin vermek için etkinleşmesi ile bilinen bir uygulamadır. Oyunun vanilla formunda normalde mümkün olmayan eylemlere izin veren özel programlara sahiptir. En büyük ve en popüler 20 milyondan fazla benzersiz oyuncu tarafından ziyaret edilen bir sistemdir.

Minecraft sunucu en popüler olanı Java sürümü sunucusu olan ve 2013 yılında piyasaya sürülen Hypixel sürümüdür. Tüm aktif oyuncularının yaklaşık olarak yarısına tekabül etmektedir ve 14 milyondan fazla oyuncuya sahiptir. Diğer popüler sunucular arasında 3.5 milyondan fazla benzersiz oyuncu alanına sahip olan Minecraft’ın 2012 yılında piyasaya sürülen Msgamer sürümü de 1 milyondan fazla oyuncuya sahiptir.

Ayrıca 2011 yılında piyasaya sürülen sürümü Emenbee olarak karşımıza çıkıyor. Minecraft her bir sürümü 1 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Minecraft sunucunun yazılımı istemci yazılımı ile birlikte korunmaktadır. Sunucuların yeni güncellemeler ile oluşan özelliklerini desteklemek için farklı türde sunulan yazılımcılar da mevcuttur. Değişiklikler kapsamında daha fazla oyuncunun sunucuyu aynı anda kullanması ve dünyanın daha büyük bölümlerinin aynı anda yüklenmesini izin veren programlar yer alır.

Değiştirilmiş olarak sunulan yazılımlar hemen hemen her zaman eklentiler halinde temel bir görevi oluşturur ve sunucu işlevselliğini özelleştirmek için ekle kaldır işlemini uygulayabilir. Minecraft sunucuda vanilla ve değiştirilecek olan sunucular farklı bir sistem üzerinde kullanılarak istemci tarafından iletişime girer. Çok farklı mekanizmalara sahip olabilir. Bazı sunucu yazılımları ise sunucuların bağlanmasına izin vererek oyunların oturum kapanmadan aktif bir şekilde küresel olarak geçiş yapmasına izin verir. Aynı zamanda oyunun güncel sürümleri arasındaki yakın özellik eşitliği sağlanarak her iki protokol ile iletişim kurar ve oyuncuların oyununu katılması sağlanır.

Fivem Sunucu Kiralama

Fivem sunucu kiralama işlemi ile ürün anında kuruluma alınır ve hatasız şekilde otomatik olarak yüklenir. Ayrıca bu noktada profesyonel destek imkanı ile gelişmiş destek sistemleri ile çözülemeyen hiçbir sorun da bulunmamaktadır. Sunucu yöneticisi yer alır ve tek tuşla tüm oyun sunucularına kolayca kurabilirsiniz. DDoS koruması ile özel saldırı koruma sistemidir. Yazılımsal ve donanımsal olarak en iyi hizmeti sunmaktadır.

Ayrıca hizmet değiştirme özelliği gibi bir özelliği de bulunurken istediğimiz zaman bu sistemi ve hizmeti tek tuşla değiştirebilirsiniz. Fivem sunucu kiralama ile bakacağınız özellikler DDoS koruması, yüzde 99.9 üstümü, 10 Gbit UpLink, alt kullanıcı sistemi, sınırsız spot, subdomain, iade garantisi, müşteri yetkilisi, ücretsiz paketler, otomatik kurulum, 7/24 destek, kolay yönetim, Temiz IP, mobil erişim, yazılım güncelleme, hızlı yardım, saldırı kontrol paneli olması gerekmektedir.

MTA Sunucu

MTA sunucu, fiziksel sunucular tarafından bölümlendirilmiş bir sanal sunucu ile kurulmuş olan oyun sunucusudur. Multi Theft Auto 2003 tarihinde çıkarılmış bir sürümdür. Bu sunucu ile yarış, roleplay, freeroam, deathmatch gibi rol yapma oyunları oynamanız mümkündür. Ülkemizde büyük bir kitleye sahip olan MTA sunucusu ülkemiz içerisinde Server’i  bulunmaktadır. MTA sunucusu için birçok paket ve kampanya özellikleri de bulunuyor.

Burada dikkat etmeniz gereken sunucunun ücretsiz kurulumu var mı? Ücretsiz 7/24 destek fırsatı bulunuyor mu? RAM durumun nasıl? CPU miktarı nedir? Disk miktarı nedir? IP adresi ücretsiz mi? Limitsiz trafik fırsatı bulunuyor mu? Sunucu lokasyonu nedir? Bunların içerisinde size uygun olanını seçmeniz sizler için faydalı olacaktır. MTA sunucuları oyunlar için otomatik kurulum ve kontrol paneli sunucularıdır.

Sizlere farklı farklı oyun olarak anında teslim fırsatı da sunulur. Oyunlarınızı oynarken ve kontrol paneli üzerinden yönetim sağlayabilirsiniz. MTA sunucuları bize sanal bir sunucu olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca uzak masaüstü bağlantısı içinde kişilerin sanal sunucu alması gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.