Minecraft Sunucu Kurma 2021

Minecraft sunucu kurma

0 23

Minecraft sunucu kurma; Minecraft 2020 yılı itibarıyla 20 milyondan fazla kopya satmıştır. Ayrıca dünyanın en popüler oyun videoları arasında yer almaktadır. Çocuklar üzerinde kod yazmayı öğretmek amacıyla not geliştirici özelliği tarafından genişletilerek hem ulaşılabilir bir platform hem de dünya genelinde kullanılan bir platform haline gelmiştir.

Minecraft’ın yeni kullanıcıları için sisteme başlamanın en kolay yolu uygulamalar içerisinde neyin ne olduğunu öğrenmek ve görmektir. Sonrasında oyun satın almaktır. Bu sistem üzerinde kendi dünyanızı da oluşturabilirsiniz ve kendinizi özel Minecraft sunucusunu çalıştırabilirsiniz. Kendinize özel sonucu ile bunu gerçekleştirebiliyorken bu sistemi tam olarak nasıl olacağını yazımızın devamında sizler için belirteceğiz bilgisayarınız üzerinden sistemini nasıl kurulacağını anlatacağız.

Minecraft sunucu kurma öncelikle Java programının en son sürümünü kullandığınız teknolojik aletinize yüklemeniz gerekmektedir. Minecraft sunucusunun yazılımınızın da en son uygulamasını yükleyiniz. Sunucunuzu ve ağınızı yapılandırma işlemini tamamlatınız. Sonrasında sunucuyu başlatın. Sunucunun erişilebilir olup olmadığını kontrol edin.

Minecraft sunucu kurma, öncelikle cevap programın kurulu olduğundan emin olun. Yeni sürümlü teknolojik aletlerde cevap kurulu olarak karşınıza çıkacaktır. İşlemciler için Java’ nın eski sürümünü indirmeniz gerekebilir. Minecraft sunucu dosyalarımız için konum seçme işlemini gerçekleştirin. Ayrıca Minecraft sunucu dosyalarınıza içerikli bir klasör oluşturarak ister masaüstünüzde veya size uygun olan bir yerde kullanın.

Size uygun olan bir yerde tutabilirsiniz. Minecraft sunucu yazılımını indirin. Minecraft web sitesi üzerinden sunucu yazılım programı indirilebiliyor. Sonrasında indirdiğiniz sunucu yazılımı konuma kaydedin. Kayıt işlemleri gerçekleştirdikten sonra terminali açın ve yeni start dosyasını çalıştırılmasına izin verin. Router bağlantısını yönlendirmeyi etkinleştirin. Yalnızca sisteminde bulunan oyuncular için bir sunucu barındırmak istiyorsanız bağlantı noktasını yönlendirmeniz de gerek yoktur. Ancak sunucunuzu dünyanın her yerinde erişilebilir hale getirmek istiyorsanız bağlantı noktasını yönlendirmeniz gerekir. Bağlantı noktasını yönlendirmek istediğiniz yerde yapacağınız işleme yönelik özel talimatlarda yer almaktadır.

VDS Satın Al

VDS sanal sunucu planları anlamına gelmektedir. VDS siparişinizi verdikten 3 dakika içerisinde telefonunuza ortalama kullanılan sisteme göre yüklenmektedir. VDS sisteminde sunulan bütün işlemler paneliniz üzerinden yönetebilirsiniz. Bu sistem ve sistemlerimizin daha hızlı ve daha güçlü bir şekilde yükseltilmesinde ve kontrol edilmesine olanak sağlar. Siteleriniz üzerindeki kapasitelerin getirmiş olduğu ihtiyaçlara bağlı olarak da kaynak ekleme, çıkarma işlemleri yapılabilir.

Tüm bu süreçlerin çok kısa bir sürede gerçekleşmesine sağlayabilirsiniz. Taleplerinizin anında karşılanmasına yönelik olarak geliştirilmektedir ve sistem üzerinde temsilciler sizi bu konuda detaylı olarak bilgilendiriyorlar. İlk defa VDS satın al uygulamasını kullanan kişilere sistemin temsilcileri sistem hakkında daha detaylı bilgiler vererek kurulum aşamasında da yardımcı oluyorlar.

Server Kurma

Server kurma bilinen başka bir bilgisayar programına ve onun kullanıcısına hizmet sağlayan bilgisayar programı veya bir bilgisayar cihazıdır. Bu sunucular var olmasalardı dünya genelinde web sayfaları yer almazdı. Web uygulamasını her açtığınızda veya çevrimiçi alışveriş yaptığımızda anında işlem gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu işlemlerde sunucuları en basit ve en küçük hali ile bile görsellerle sunmak çalışan çevrimiçi deneyimli güçlendirmek için merkezler bulunmaktadır. Ayrıca bu sunucular belirli web sitesini istendiği şekilde yanıt veren ve sayfalar içinde bir havuz niteliği oluşturmaktadır. IP adresini farklı bir tarayıcıya girip geri döndürme eylemidir.

Sunucular bu istek bağlantı noktalarında istenilen site sayfasını teslim etmek için kullanıcıların isteklerini anında yanıt verirler. Sunucular tarafından bu istek alındığında ve doğrulandığında oluşturan çeşitli öğeler toplanır, birleştirilir ve kullanıcının web tarayıcısına iletilir. Buradaki istek ve yanıt sunucunun işlem anahtarıdır. Burada önemli olan ise geriye bakıldığında sitenin orijinal olup olmadığından emin olmaktır. Server kurma, sunucular tarafından her dakika hatta her saniye binlerce web sayfası isteyip alınabilmektedir. Her sunucunun bu işlemi gerçekleştirebilmesi için özel teknoloji ile desteklenmiş bir alt yapı merkezi bulunur.

Ağır iş yükünü yönetmeliğini sağlayan sistemdir. Bu sistemler ortalama olarak genellikle kullanılan masaüstü bilgisayarlardan çok daha farklıdır. Bunun nedeni ise her zaman aynı ağ sisteminde aynı anda çalışan birden fazla basit diske sahip olmasıdır. Sunucuların kullanılmasının en önemli nedeni sürücü arızasına veya arıza sürecine karşı kendini koruma altına almalarıdır. Bu sistemde bir sürücünün bozulması veya arızalanması genel olarak operasyonel kabiliyeti etkilememektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.