Mu Varyantı Yayılmaya Devam Ediyor! 2 Ülkede Daha Görüldü

Mu Varyantı Yayılmaya Devam Ediyor! 2 Ülkede Daha Görüldü

0

Mu Varyantı Yayılmaya Devam Ediyor! 2 Ülkede Daha Görüldü

Mu varyantı yayılmaya devam ediyor. Yunanistan Ulusal Kamu Sağlığı Dairesinin  açıkladığı son verilere göre, Dünya Sağlık Örgütünün yapılan aşılara karşı daha dirençli mutasyonlar geçirdiğini ancak bu konuda daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulduğunu bildirdi. Yeni Mu varyantı’na Yunanistan’da 6 kişide rastlandı.

Yaşanan vakalardan 2’si başkent Atina’daki Eleftheros Venizelos Havalimanı girişinde yapılan testlerle tespit edildi. Diğer 4 vaka ise Argolida, Attiki ve Ahaia’da görüldü.

Mu Varyantı Yayılmaya Devam Ediyor

Japonya’da yeni tip Corona’nın ilk kez Kolombiya’da tespit edilen Mu varyantı görüldü.

Ulusal Sağlık Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütünün aşılara karşı daha dirençli mutasyonlar geçirdiğini lakin bu konuda daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulduğunu bildirdiği Mu varyantı’na, Japonya ülkesinde 2 kişide rastlandı.

Vakaların biri Tokyo’nun doğusunda bulunan Narita havalimanında Birleşik Arap Emirlikleri çıkışlı bir yolcuda, diğeri ise başkentte bulunan Haneda havalimanında İngiltere çıkışlı bir yolcuda görüldü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku