Müge Anlı’ yı Ölümle Tehdit Etti

Programında bir çok konuda çözüme ulaşan ünlü sunucu Müge Anlı Aleyna Çakır cinayetinden programında bahsetti.

0 84

Cinayet ve uyuşturucu haberleri ile gündeme gelen zanlı Ümitcan Uygun için mahkeme kararı çıkarıldı. Programında bir çok konuda çözüme ulaşan ünlü sunucu Müge Anlı Aleyna Çakır cinayetinden programında bahsetti. Cinayetin Müge Anlı ile Tatlı Sert programına konu edilmesi üzerine cinayetin baş şüphelisi Ümitcan Uygun tarafından hedef alındı. Ölüm tehdidi sonucunda Müge Anlı’ nın şikayette bulunması üzerine Burak Uygun, Erol Uygun ve Ümitcan Uygun’ a 2 yıl 4 ay 19 gün olacak şekilde hapis cezası verildi.

Müge Anlı’ dan sert hamle

Ailesi ve zanlı Ümitcan Uygun tarafından hakaretlere ve ölüm tehdidine maruz kaldığı bilinen ünlü sunucu Müge Anlı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ na şikayette bulunmuştu. Gündemde yer alan haberlere göre ünlü sunucuya zanlının sosyal medya üzerinden de tehdit edildiği söylendi. Haklarında soruşturma başlatılan 3 zanlının yaptığı paylaşımlar ve hesapları inceleme altına alındı. Yapılan yargılama sonrasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 3 şüpheli suçlu bulundu. SEGBİS aracılığıyla mahkemeye katılım sağlayan zanlı Ümitcan Uygun ifade vererek beraatını istedi.

Annesinin ani ölümü sonrası tehdit

Geçtiğimiz günlerde ölen Aleyna Çakır’ ın ailesi Müge Anlı’ ya başvurmuştu. Anlı’ da davayı programda işleyeceğini söyleyerek konunun araştırılması üzerine cinayet dosyasının peşini bırakmayacağını söyledi. Anne Gülay Uygun’ un ani ölümü ile verilen ifadeler de kan dondurmuştu. Konu ile ilgili araştırmaların yapılacağını ve konunun üzerine gidileceği söylenen program sonrası Uygun’ un babası Anlı’ ya tehditler savurdu.

Müge Anlı
Müge Anlı

Anlı konu ile ilgili açıklamalara sert bir dille yanıt verdi. Kim ne yaparsa yapsın davanın peşini bırakmayacağını söyleyen ünlü sunucu normalde psikolojik olarak sağlıklı olan birinin nasıl olurda bir anda intihar eder bu soruşturma kaynaklı olduğunu öne sürdü.

Konu ile ilgili rest çeken ünlü sunucu Uygun’ un babasının tepkileri üzerine bu tepkileri önceden verecektin dedi. Sözlerini ekleyen ünlü sunucu suçu zanlıların başkasına suç attığını ve bunun yakın zamanda ortaya çıkacağını ekledi. Sosyal medya üzerinden yankı uyandıran gelişmeler sonrası tüm kullanıcılar #MügeAnlıYalnızDeğildir hastagı ile paylaşım yaptı.

Bu yazımızı beğendiyseniz sizler için hazırlamış olduğumuz Aleyna Tilki’ den Üzen Veda-Ülkeden Ayrıldı adlı yazıya da göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.