Murat Kekilli Son Hali Hayranlarını Üzdü!

0

Murat Kekilli son hali ile hayranlarını üzdü. Bir zamanların başarılı şarkıcısı uzun zamandır piyasada görünmüyordu.

18 Nisan 1968 tarihinde Adana’da dünyaya gelen ünlü sanatçı Murat Kekilli, İlkokul ortaokul ve lise eğitimini de doğduğu yer olan Adana’da tamamladı. Adana’nın fakir bir Mahallesi’nde oturan ve ailesinin fakir olması nedeniyle ara tatillerde, Adana ve Ceyhan’da karpuz tarlalarında işçi olarak çalışmıştır. Çalıştığı sıra gençlik sarayının müdürü ile tanışıp, müdürün yanına gidip gelirken orada piyano çalan bir arkadaşını görür ve piyanoya hayran olur. Bunun neticesinde müzik hayatına ilk olarak piyano ile başlar. 1989 senesinde vatani görevini yerine getirmek için askere gider, 1991 senesinde vatani görevini tamamlar ve askerden döner.

Murat Kekilli son hali

Murat Kekilli son hali

1992 ve 1993 yılları arasında bir başarıya imza atarak Adana Devlet Konservatuvarı sınavlarını kazanır. Ancak, konservatuar eğitimine bir yıl kadar devam edip ayrılır. 1994 yılında İstanbul’a gelir bir grup adına çalışır. Sonrasında ilk grubu olan Kilikyalılar’ı kurar. 1996 senesinde ise  Yolcular grubu ile birlikte çalışmaya başlar. Bu grup ile Eşek Gözlüm albümünü çıkartır.

Bu albümden sonra müzik firmasıyla ortaklığını sonlandırma kararı alır ve vermiş olduğu bu karardan sonra Boğaziçi Müzik ile anlaşır ve 1999 yılında şu an bile popüler durumda olan Bu Akşam Ölürüm ismindeki albümünü çıkartır. Bu albüm piyasada çok büyük bir yankı uyandırır. Murat Kekilli son hali hayranlarını şaşırttı.

Murat Kekilli Öldü mü?

2002 senesinin Şubat ayında ortaklık anlaşması yaptığı Boğaziçi Müzik ile Yedialtı isimli albümü çıkarır. Bu albümün ardından 2004 yılında yine Boğaziçi Müzik ile Avara albümünü çıkarır. 2006 senesine geldiğinde Boğaziçi Müzik ile Bir Ahir Zaman adı altında proje yaparak yeni albümünü çıkarır. Çok uzun bir süre geçtikten sonra 2010 yılında yine Boğaziçi Müzik ile Kalbimdeki Darp albümünü çıkarmıştır. Murat Kekilli’nin en son piyasaya sürdüğü albüm Gümüş Teller ise 2013 yılında piyasaya sürülmüştür.

Hepimizin yakından tanıdığı Murat Kekilli son hali ile hayranlarını bir kez daha üzdü. Müzik ile bir nevi küs olan şarkıcı bir daha bu piyasaya dönmeyeceği şeklindeki açıklamalarına devam etti.

Murat Kekilli Tarafından Piyasaya Sürülen Albümler

1996 senesi: Vay Be! Eşek Gözlüm

1999 senesi: Bu Akşam Ölürüm

2002 senesi: Yedialtı

2004 senesi: Avara

2006 senesi: Bir Ahir Zaman

2010 senesi: Kalbimdeki Darp

2013 senesi: Gümüş Teller

Murat Kekilli Tarafından Piyasaya Sürülen Besteler

2016 senesi: Yeni Bir Nefes

2019 senesi: Salını Salını

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku