Mustafa Balbay Sedat Peker ile İlgili Öyle Şeyler Söyledi ki Son Yayın Yapıp Özür Dileyecek!

Mustafa Balbay Sedat Peker ile İlgili

0 400

Mustafa Balbay Sedat Peker ile ilgili çarpıcı iddialarda bulunurken sarayın Sedat Peker aracılığı ile Birleşik Arap Emirlikleri’ne 1 milyar dolarlık yatırım önerisinde bulunduğu belirtiliyor. Cumhuriyet Gazetesi yazarlarından olan Mustafa Balbay yazısında Sedat Peker’e yani organize suç örgütü lideri ne yoğun bir bilgi akışı sağlandığını belirtti. Mustafa Balbay’ın yazısında şu başlık yer alıyordu. Sedat Peker gerçekleri ve bu yazısı için 2 temel bilgi kaynağının olduğu da belirtiliyor. İlk olarak Sedat Peker işlediği suçlar yer alırken kendisinin burada olmadığını ikincisi ise devletin içerisinden kendisine yoğun bir bilgi akışı sağlandığını ve bu akışın hala devam ettiğini dile getirdi.

Mustafa Balbay Sedat Peker ile İlgili

Mustafa Balbay, Sedat Peker ile ilgili

Bu durumun sadece genel olarak değerlendirilmesinin bile çok korkutucu olduğunu belirtirken, katili belli olmayan cinayetler, kara paralar, uyuşturucu ticareti, terör örgütleri ile her türlü ilişki, kaçakçılık, mafya, siyaset, ticaret üçgeni gibi konuların yer aldığı bildiriliyor ve bu durumu sadece yeraltı dünyası ile değil yerüstü Dünyası yani siyasetçiler ve işadamlarıyla da devletin üst katından kontrol edildiği bilinmektedir. Elinde bulunan bilgiler ile Süleyman Soylu’nun hedef gösterilmesi devam ederken, bu işin içinde anlaşılmayan bir plan olduğu da belirtiliyor. Siyasette daha sonrasına yönelik hedeflerinin olduğunu, hem Süleyman Soylu’nun hem de kendisinin çok şey bildiğini her fırsatta dile getiriyor ve bu konuda 3 farklı arşiv çıkmaktadır. Süleyman Soylu ait arşiv, saraya ait arşiv ve Sedat Peker’e ait arşiv. Mustafa Balbay, Sedat Peker ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kafalar Çok Karışacak!

Peki hangi arşiv daha doğru ve daha güçlüdür. Hangi arşivin gücü diğerini yenecek Birleşik Arap Emirlikleri ile devlet yönetimi başta araları kötü olduğu için Sedat Peker açısından bu işleyişi iyice öne çıkmaktaydı. Ne zaman ki sarayda Birleşik Arap Emirlikleri’nin reddedilmeyeceği önerileri ve söylentisi çıktı işin rengi değişti. Yapılan açıklamaya göre Birleşik Arap emirliklerine öneriler yapıldı.

Mustafa Balbay Sedat Peker ile ilgili söyledikleri ne anlama geliyor? Katar’a verilen olanakların Birleşik Arap Emirlikleri’ne hem de verilmesi 1 milyar dolarlık hacmi olan yatırımların hedeflenmesi, Türkiye’de Birleşik Arap Emirlikleri’nin bir şey yapmak istedikleri durumda ülkemizde istediklerini yapabilmeleri söz konusuydu. Birleşik Arap Emirlikleri sunulacak. İmtiyazlar Katar kadar olur mu bilinmez ama kesenin ağzı açıldı diye belirtti. Mustafa Balbay Sedat Peker ile ilgili açıklamalarını ileride nasıl bir ses getireceği ise şimdiden merak konusu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.