Nakit Yardım Yatıyor! Bakan Müjdeyi Verdi Hesaplarını Kontrol Edin

Nakit Yardım Yatıyor!

0 2.789

Nakit Yardım Yatıyor! Pandemi döneminde devletimizin verdiği yardımlar devam ediyor. Barınma ile  kıyafet ve gıda yardımları dışında binlerce insana nakit yardım da yapıldı. Bu yardımlardan biri daha 4 Haziran dahil Hesaplara yatacak. Peki kimler faydalanabilir?

Covid-19 salgını ülkemize girdiğinden beri İnsanlar hem ekonomik hem de sosyal anlamda problemlerle karşı karşıya kaldılar. Ekonomik anlamda yaşanan sıkıntılar içinse devlet insanlara destekler vermeye devam ediyor.

Barınma, gıda ve kira destekleri dışında bir de nakit desteler sunuluyor. Bu nakit desteklerinden birisi de 4 Haziran’da verilecek. Binlerce insanı ilgilendiren desteğe dair açıklamaları ise Bakan yaptı.

Gelen son dakika haberlerine göre Çalışma ile Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin müjdeyi paylaştı. Mayıs ayı az çalışma ve işsizlik ücretlerinin zaman hesaplara yatacağı belli oldu.

Binlerce insan mayıs ayı ödemelerinin gelmesini bekliyordu. Bakan Bilgin kısa çalışma ve işsizlik ödeneklerinin 4 Haziran’da hesaplara yatacağını ifade etti.

Nakit Yardım Ptt Üzerinden Ödemeler Yapılacak

İÇERİK

Çalışma ile Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını bildirdi. IBAN bilgisi olmayan veya bilgilerinde hatalar olan insanlar ise ödemelerini PTT şubeleri üzerinden alabilecek.

Nakit Yardım

Covid-19 salgını başladığında insanlara destek olmak için kısa çalışma ödeneği verilmeye başlanmıştı. Bu çalışma durumu ile hem iş verene aynı zamanda çalışana yardım  olunuyordu. Aile, Çalışma ile Sosyal Hizmetler Bakanlığı adına ise  uygulama resmi olarak 26 Mart 2020 tarihinde açıklandı. Bir seneden fazladır devam eden uygulama ise zaman içerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan kararı ile uzadı

Mart 2021 öncesi de hesaba katılırsa toplam olarak kısa çalışma ödeneğinden 1 milyondan fazla kişi faydalandı. İşsizlik Sigortası Fonu’ndan toplamda 1 milyar 750 milyon Türk lirası, 1 milyon 139 bin 743 insan için bu süreçte harcanmış oldu.

nakit yardım

Ödemesi süren insanlarda  sayıldığında 723 bin kişiye toplamda 959 milyon Türk lirası değerinde nakit yardımı yapıldığı da bakan tarafından konuşma Esnasında basınla paylaşıldı.

Kısa Çalışma Ödeneği Uzatıldı

31 Mart tarihi dahilinde sona erecek olan kısa çalışma ödeneği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla tekrar uzatılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan nisan ile mayıs ve haziran aylarını da içerecek şekilde ödeneği uzatıldığını bildirmişti

Karar ise Resmî Gazete ’de açıklandı. Böylece koronavirüs sebebi ile kısa çalışma başvurusunda iş yerleri 30 Haziran 2021 tarihine kadar yararlanabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.