Nefes Kredisi Sadece Esnafa Değil! 12 Ay Ödemesiz olan 60 Ay Vade

Nefes Kredisi

0 2.331

Nefes Kredisi ;Devletten Koronavirüs pandemisi sürecinden ihtiyaç sahibi  olan vatandaşlara yönelik olarak pek çok sosyal yardım başlatılmıştı.

Devletten Koronavirüs pandemisi sürecinden ihtiyaç sahibi  olan vatandaşlara yönelik olarak pek çok sosyal yardım başlatılmıştı. Bu süreç, Tam Kapanma süreci ile beraber birçok esnafı, çalışan vatandaşı, emekliyi  milyonlarca vatandaşı ekonomik olarak etkilemiş halde. Şimdi,   Haziran ayı içinde yeni nefes kredi olanakları başlatılmakta! Düşük faiz ile , 12 ay geri ödemesiz olan , 60 aya varan vade seçeneği yeni ihtiyaç kredilerinin tüm ayrıntıları haberimizde sizlerle…

nefes kredisi

12 ay geri ödemede bulunmadan 60 ay vade seçeneği ile destek kredisi müjdesi gündemde! Günümüzde gelinmiş olan durumla beraber kobiler için kredi olanağı da yeni imkanlar ile birlikte gelişiyor. Sistemde uzun zamandır bulunan KGF, gerçekleştirilmiş olan yenilikler ile birlikte daha güçlü bir konuma gelerek kobilerin yüzünü güldüren kredi uygulamaları içerisinde yer almakta. Son günlerde çoğu bankanın gündeminde olan KGF nedir ve nasıl yararlanılır sorularına cevap arayan kişiler araştırmalar yapmaya başlamış durumda.

KGF bünyesinde gerçekleştirilmiş olan yeni açıklama içinde faizsiz kredi veren bankaların adlarına ve başvuru tarihlerine yer verilmiş oldu . KGF, KOBİ’lere destek sağlamak amacı ile , yaptıkları yatırımlarının ve işletmelerinin finansmanında yer alan banka kredisi çekmeyi mümkün kılmak için kefalet sağlamak fikri ile kuruldu. KGF’den gerçekleştirilmiş olan açıklamada 15 bankanın 12 ay olarak geri ödemesiz kredi vereceğine ve başvuruların başladığına dair açıklamaya yer verildi. KGF’nin Avrupa Yatırım Fonu’ndan gerçekleştirilmiş olduğu 300 milyon TL’i değerinde hibe ve kendi öz kaynaklarının sağlamış olduğu 300 milyon TL’lik destek paketi var olan fon ile KOBİ’lere 6 milyar lira miktarında kefalet sağlanacak.

Düşük Faizli Nefes Kredisi

İÇERİK

 

Kredi Garanti Fonu sayfası aracılığı ile gerçekleştirilen son dakika bilgilerinde şu ifadeler belirtildi:

Hedeflenmiş olan kredi tutarı : 7,5 milyar TL

AYF kontrgaranti tutarı : 300 milyon TL

Hedeflenmiş olan kefalet miktarı: 6 milyar TL

Başvuru son Son günü 1 Nisan 2022 tarihine kadar

Tazminat Üst Limit:

Kredi Garanti Fonu bünyesinde bir açıklama yapıldı ve “Nefes Kredisi Azami 12 ay boyunca ödemesiz dönemde içinde olmak üzere asgari olarak 36 ay, azami 60 ay vade” ifadelerime yer verdi. Başvuru maliyeti ve komisyonu ise şu şekilde bildirildi:

Komisyon Yüzdesi: Yıllık %1.5 oranında

Başvuru Maliyeti : 500 TL

 

Başvuru Şartları

Söz konusu olan Nefes kredisi KOBİ’ler adına verilmektedir.  Türkiye Cumhuriyeti Kanunları baz alınarak  kurulmuş, KOBİ, haiz gerçek kişi ve tüzel kişi kurumlarından biri olması şartı aranmakta. KGF talebinde bulunmak için bankaların  şubelerine ulaşarak başvurunuzu yapabilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.