1944 Doğumlu Nevra Serezli’nin Son Hali Şaşırttı

Nevra Serezli'nin Son Hali Şaşırttı

0 80

1944 Doğumlu Nevra Serezli’nin Son Hali Şaşırttı

Ünlü oyuncu Nevra Serezli son zamanlarda ki görüntüleri ile sevenlerini bir hayli şaşırttı. Birçok filmde yer alan ünlü oyuncu son zamanlarda pek göz önünde değildi. Nevra Serezli şimdilerde çok değişti, Nevra Serezli’nin son hali haberimizin devamında…

Ünlü Oyuncu Nevra Serezli, 9 Ağustos 1944 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Kızlık soyadı ise Nevra Şirvan’dır. Annesi olan Ulya Şirvan, babası ise Mehmet Abdülkadir Süreyya Şirvan’dır. Daha bir yaşına gelmeden İstanbul Bebek semtine taşınıp yerlemişlerdir.

Nevra Serezli’nin son hali

Arnavutköy’de bulunan Amerikan Kız Koleji’ni bitirdi. Amerikan Kız Koleji yıllarında tiyatro kolu çalışmalarına katılan ünlü oyuncu Nevra Şirvan, My Fair Lady ile birlikte bir anda tüm dikkatleri üzerinde toplamıştı. Kolejin hemen ardından ise iki yıl boyunca Amerika’da tiyatro kurslarına devam etti.

Nevra Serezli’nin son hali

Sahneye ilk olarak okul sıralarında amatör olarak çıktı. Tanınan işimlerden Haldun Dormen, Yıldız Kenter, Müşfik Kenter, Haldun Taner ‘in tiyatro dersi verdiği LCC’de yarım gün olarak sekreterlik yapıp o parayla da kurslarına katıldı sonra, Henüz 22 yaşındayken 1966 yılında kendisini bir anda ‘Cengizhan’ın Bisikleti’ adlı oyunundaki rolüyle Dormen Tiyatrosu’nda buluverdi.

Ünlü tiyatro oyuncusu Nevra Serezli, Tiyatro sanatçısı Metin Serezli ile birlikte 7 Mart 1968’de evlenmiş olup,Murat Serezli ve de Selim Serezli adlarında iki oğlu vardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.