Numan Kurtulmuş “AK Parti Genç Kuşakta Açık Ara Birinci Partidir” Dedi

Numan Kurtulmuş "AK Parti Genç Kuşakta Açık Ara Birinci Partidir" Dedi

0 51

Numan Kurtulmuş “AK Parti Genç Kuşakta Açık Ara Birinci Partidir” Dedi

AKP Genel Başkanvekili olan Numan Kurtulmuş, Z kuşağının diye adlandırılan genç nüfusun AK Partiye olan ilgisi, alakası gitgide azalıyormuş gibi bir anlayış gündeme getirilmeye çalışıldığını belirterek, “Yapılan bütün bu anketlerde, Z kuşağı olarak tanımlanan kuşakta yani 30 ila 18 yaşta, o en genç kuşakta AKP açık ara birinci partidir. Şeklinde konuştu

AK Parti’nin düzenlediği Genel Merkez Gençlik Kolları İstişare ve Değerlendirme Kampı, Edremit ilçesi’nin Güre Mahallesi’nde bulunan bir otelde yapıldı. Toplantıya katılan AK Parti Genel Başkanvekili olan Numan Kurtulmuş, Gençlik Kolları’nın Türkiye’nin her yerinde son derece etkin çalışmalarla birlikte, sahadaki gençlik faaliyetlerine ivme kazandırdığını da belirtti. Numan Kurtulmuş, burada devam edecek olan 3 günlük kampta istişarelerde bulunulacağını belirterek, Çünkü önümüzde 2023 ve 2024 süreçleri var.

İnşallah 2023 yılında bütün teşkilatlarımız ile birlikte, genel merkezimiz, gençlik kollarımız, kadın kollarımız hep birlikte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden alınan büyük bir oyla Cumhurbaşkanı seçtirmek için üzerimize düşen çalışmaları çok büyük bir titizlikle sürdürmeye devam ediyoruz dedi.

Numan Kurtulmuş: “Algı Operasyonu Yapılıyor “

Türkiye’de yerel yönetimlerde AK Parti’nin çok daha iyi, güçlü bir şekilde yoluna devam edeceğini söyleyen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Özellikle de gençlik çalışmalarını başından itibaren çok önemsiyoruz. Türkiye’de bir süredir gençlik faaliyetleri üzerinden AK Parti’ye karşı, sanki gençlerin ilgisi gitgide AK Parti’den azalıyormuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor.

Özellikle de, bundan yaklaşık iki ila iki buçuk sene evvel Cumhuriyet Halk Partisi’nin düzenlemiş olduğu Ankara’dan İstanbul’a yürüyüş ile birlikte başlayan o süreçle beraber bir tartışma gündeme getirildi. Gençlerin durumu ve arkasından da eş zamanlı olarak Z kuşağı tartışması gündeme sıkça geldi ve bu anlamda Z kuşağının sanki AK Partiye olan ilgisi ve alakası azalıyormuş gibi bir anlayış gündeme getirilmeye çalışıldı şeklinde konuştu.

“AK Parti Genç Kuşakta Açık Ara Birinci Partidir”

AK Parti Genel Başkanvekili olan Numan Kurtulmuş, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Z kuşağı tartışmaları üzerinden büyük bir algı operasyonu sürdürülmeye çalışılıyor. Altını çizerek ifade etmek isterim. Yapılan bütün bu anketlerde, Z kuşağı olarak tanımlanan kuşakta yani 30 ila 18 yaşta, o en genç kuşakta AKP açık ara birinci partidir. Bunu daha fazla nasıl arttırabiliriz ? yaptığımız bu toplantılarımızın, buradaki kampların, buradaki istişarelerin, burada faaliyetlerimizi gözden geçirmemizin temel sebebi de budur.

15 Temmuz akşamında yaşanan o şanlı direnişin merkezini de çoğunlukla Türkiye’nin gençleri oluşturmuştu. Bu anlamda Türkiye’nin en büyük güvencesi kesinlikle genç kuşaklarıdır.

İnşallah yeniden güçlü bir Türkiye’yi kuracak olan tüm kadrolarda, memleketimizin her tarafında var olan, gerçekten yürekli, dünyayı tanıyan, ne istediğini bilen ve Türkiye’nin çok daha güçlü olması için elindeki bütün imkanları kullanmaya hazır olan tüm fedakarlık sahibi, sorumluluk sahibi gençlerimiz. Allah tüm gençlerimizin yolunu açık etsin” şeklinde konuştu .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.