Nur Fettahoğlu Erkek Olmayı İstiyorum

0

Nur Fettahoğlu Erkek Olmayı İstiyor; Akrep burcunun bütün özelliklerini taşıdığını söylüyor, kendisini ‘ gizemli yanı olan, istediğini elde eden ve keçi inatlı “ kelimeleri ile tarif ediyor. Hayatımıza ‘Aşkı Memnu’ dizisinde hayat verdiği Peyker rolü ile giriş yapan Nur Fettahoğlu, şimdi ise evladı cinayeti işlemiş bir anneyi canlandırıyor. Nur Fettahoğlu ile küçüklüğünü, oyunculuk hayatını ve anne olmayı konuştuk.

Nur Fettahoğlu

Serin bir bahar günü… Nur Fettahoğlu, ‘Kağıt Ev’ adlı dizinin çekimleri sebebi ile Reşadiye ‘de bulunmaktadır.

Röportaj yapabilmek için sadece yemek molasında zaman buluyoruz. Saf bir güzelliği var sahnede olduğu gibi, oldukça masum… Nur Fettahoğlu ile bu masum halini konuşarak başlıyor, hayattan edindiği tecrübelere değiniyoruz. Mevzu bir süre sonra favori projelerde akıllardan silinmeyen rollere can vermesine geliyor. “ Duygularıma, hislerime oldukça güveniyorum. Senaryoyu okuyunca o rolü içimde hissediyor isem izleyenlerin de etkileneceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Bu sene Acun Ilıcalı’nın kurduğu dijital platform olan Exxen ‘de ekranlara gelen ‘Hükümsüz’ isimli projede hayat verdiği karakterden de bahsediyoruz. Kendisini fuhuş yapmaya zorlayan kocasını öldüren ve “ Onu öldürmeseydim o bana kıyacaktı…” sözü ile akıllarda yer alan Çilem Doğan ‘a can veren Nur Fettahoğlu, “ O sözler ağzımdan çıkarken konuşamıyor ve boğazım düğümleniyordu. ‘Onu öldürmeseydim o bana kıyacaktı…’ derken içten içe ağlıyordum ama rol gereği benim hiç bir şekilde ağlamamam lazımdı. Bu sahne beni çok zorlamıştı” diyor.

Çok sakin bir yapın var, hep oto kontrollü biri olarak görünüyorsun. Normalde de böyle biri misin?

Elbette çok sinirlendiğim zamanlar oluyor, beni üzen ve kıran konular oluyor; bende insanım. Ama kendimi başkası yerine koymayı seviyorum ve olanları beynimde irdelerken bir yandan da sakinleşmeye çalışıyorum.

Nur Fettahoğlu Seni çok sinirlendiren şey nedir?

İki yüzlülük, yalan, cesur olmamak… Çünkü bütün empati duygumu yok ediyor, fırlatıp atıyor.

Etrafında ki kişilerin seni taktir ettiği ve her zaman eleştirdiği özelliklerin nedir?

Küçük yaşımdan beri empati duygumu ve sürekli hareketli olmamı takdir ettiler. Ama insanlara gereğinden fazla iyi niyet gösterdiğim ve alsa kıramayıp hayır diyemediğim için daima eleştirilere maruz kaldım.

Kalbinin sesini dinle, kalbin gerçekleri daima söyler…

Akrep burcu bir kadınsın. Hangi özelliklerini taşıyorsun?

Akrep burcunun bütün özelliklerini taşıyorum. Gizemi olan, keçi inatlı ve istediğini elde eden bir kadınım.

Bu yıl 41 yaşına basıyorsun. Bu nasıl bir duygu?

Zaman geçtikçe duygularımı dinlemekte yerine mantığım ne diyor ise onu yapıyorum. Kızım ile beraber, daha sağlam adımlar atıyorum.

20 ‘li ve 30 ‘lu yaşlarını nasıl değerlendirirsin?

Her yılın farklı bir anısı var. Hepsinde çok farklı şeyler yaşadım. Benim için hepsi çok kıymetli. Bende bu zamanların kıymetini biliyorum.

Nur Fettahoğlu 40 yaşındasın ve bu zamana kadar edindiğin en büyük tecrübe nedir?

Kalbinin sesini dinle, kalbin daima sana doğruyu söyler. En fazla kendine güven, başkasına çok güvenme.

Peyker  karakterini izlerken toy olduğumu düşünüyorum

Aşkım Memnu, Muhteşem Yüzyıl gibi sağlam projelerde rol aldın. Sağlam senaryosu olan bir diziyi nasıl anlarsın?

Ben duygularımla hareket ediyorum ve hislerime hep güvenirim. Senaryoyu okuyunca etkileniyor isem izleyen kişilerin de etkileneceğini düşünüyorum. Duygularım yönetiyor beni. Duygu yok ise ve izleyenler karakter ile empati kuramıyor ise o dizi ilgi görmüyor.

Aşkı Memnu dizisi her sene yoğun bir talep ile izleniyor ve asla eskiyen bir dizi değil. Bunun sebebi nedir?

Oyuncu kadrosu, senaryoyu işleme yöntemi ve toplumu derinden etkilemesi sebebi ile klasik bir dizi haline geldi. Şimdi bile sosyal medyada bu dizi ile ilgili espri içeren replikler görüyorum. Dizinin kendine özgü bir havası var.

Peyker karakterini şimdi değerlendirsen ne dersin?

Ah Peyker Ah… Kırılgan… İyi aile kızı… Peyker karakterini şimdi izleyince toy olduğumu hissediyorum ve o zamandan bu zamana kadar kendimi çok geliştirdiğimi düşünüyorum. O zaman ki durumumu, öğrenmek için savaşan ve işini iyi yapmaya çalışan kız çocuğu olarak düşünüyorum. Peyker karakteri benim hayatımın dönüm noktası olabilir.

Kendimi halsiz hissettiğim an evladımdan uzaklaşıyorum

Korona virüs sürecinde kendime daha fazla zaman ayırdım, bazen gereksiz şeylere fazla takıntı yaptığımı anladım. Kendim ile yüzleştim. Çalıştığım için evden biraz uzakta zaman geçiriyorum, onların sağlığını da düşünüyorum. Eve dönünce evladıma sarılır iken tereddüt ediyorum… Kendimi halsiz hissettiğim zaman ‘acaba’ diyerekten ailenden uzak duruyorum…

Dizi sektöründe güzel isen başarılı olursun düşüncesi var

Star TV ‘de ekranlara gelen ‘Kağıt Ev’ dizisinde hayat verdiğin Aylin nasıl bir karakter?

Kuvvetli, istediğini elde eden bir kadın. Kendine bir duvar örmüş ve o duvarlar içerisinde yaşayan bir kadın. Kendine özgü sırları bulunmaktadır. Kendisine ördüğü duvarları yıkıyor, hayatını değiştiriyor. Yeni hayatı ile yüzleşen, tekrardan duvar örmeye çalışan bir kişi.

Çocuğu cinayet işlemiş bir anneye hayat veriyorsun ve anne çocuğunu savunuyor. Bu sahneyi canlandırırken neler hissettin?

Devamlı “ Aylin gibi olmalıyım, Aylin gibi düşünmek zorundayım” diyorum.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku