Nurettin Canikli için 128 milyar dolar tepkileri

0

 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Yardımcısı Selçuk Özdağ, AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin rezerv duyurusuna ise tepki gösterdi “insanları salak yerine koyan bir cevap” açıklamasını yaptı.

Nurettin Canikli

Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, sonunun ne olduğu sorulan ‘128 milyar dolar’la alakalı olarak “Sayın Erdoğan da bu durumların yasalara uygun olduğunu bildirdi. Madem yasalara uyumlu muhalefet de karşılığında diyor ki, ‘Her şey yasalara uyumlu ise bu dolarlara kim veya kimler el koydu açıklayın’ diyor. İnsanlara bu hesabı veremeyecek olanlar er yada geç yargıya vicdanlarına ve de dahası tarihe bu hesabı vermek mecburiyetinde kalacaklar” dedi.

Özdağ, AKP’nin  Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin rezerv duyurusuna ise tepki vererek; “Bu kadar komik, milleti salak yerine koyan bir cevap olabilir mi? Bu mağduriyetin bir itirafıdır” açıklamasında bulundu.

Özdağ’ın Nurettin Canikli için açıklamaları şu şekilde;

128 milyar dolara ne oldu? Türkiye’nin güncel durumlarında  Merkez Bankası’nda yok  edilen 128 milyar dolar açıklanıyor. Öncelik olarak Gelecek Partisi ‘128 milyar dolar nerede?’ diyerek bir söz vermişti. Sonrasında CHP birçok yerde pankartlar açmıştı. Tayyip Erdoğan ve Canikli kendilerince  cevaplar verdi. Canikli 30 lira milyar dolarla altın gümüş alındığını ve insanımızın evinde olduğunu belirtti. Bu kadar komik, milleti salak yerine koyan bir cevap olabilir mi? Bu mağduriyetin bir itirafıdır.  Tayyip Erdoğan da çoğu şeyin yasalara uygun olduğunu açıkladı. Madem yasalara uygun muhalefet de söylüyor ki, ‘çoğu şey yasalara uygunsa bu dolarları kim yada kimler alı koydu açıklayın’ dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku