Oğuz Yılmaz Ölüm Sebebi Herkesi Şaşırttı!

0

Ankara oyun havalarıyla bilinen usta sanatçı Oğuz Yılmaz hayatı ve biyografisi vefat haberi ardından gündeme geldi. Usta sanatçı Oğuz Yılmaz 53 yaşında gözlerini dünyaya kapattı . Baş Bas Paraları Leyla’ ya adlı şarkisi ile bir dönem çıkış yakalayan Oğuz Yılmaz 2004 yılında kendi müzik şirketi olan Yılmazlar Park kurmuş. Ardından çıkış yaptığı Çekirge ve Gördün mü? Hit şarkılarına imza atan usta sanatçı Yılmaz müzik yarışmasına katılarak şarkıcılığa adımını atmıştı. Peki usta sanatçı Oğuz Yılmaz kimdir ve neden vefat etti? İşte usta sanatçı Oğuz Yılmaz’ ın hayatı ve neden vefat ettiği ile ilgili merak edilenler…

Ankara şarkıları ile tanınan usta sanatçı dünyaya gözlerini kapattı. Çok sayıda hayranı bulunan ve sevilen bir kitleye sahip olan ünlü sanatçı geçirmiş olduğu kalp krizinin ardından yaşama hayatını yumdu. Küçük yaşlarda Gençlik ve Spor Bakanlığı’ nın düzenlemiş olduğu yarışma ile müzik hayatına ilk adımı atmış ve hemen ardından Baş Bas Paraları Leyla’ya şarkısı ile hem Türkiye hemde Avrupa da pek çok ilgi görmüştü. Usta sanatçı iki çocuklu ve evli olup 1968 yılında doğmuştu.

OĞUZ YILMAZ KİMDİR?

oğuz yılmaz

Usta sanatçı 25 Ekim 1968 yılında Ankara’da doğmuş ve küçük yıllardan beri müziğe karşı hep bir ilgisi ve merakı oluşmuş. Küçük yaşlarda Gençlik ve Spor Bakanlığı’ nın düzenlemiş olduğu müzik yarışmasına katılım sağlayarak müziğe adım attı. 1989 yılında duydun mu? Bi’ Senem adında ilk albümünü çıkarmış ve yapmış olduğu bu şarkılar ile satış rekoru kırmıştı.

1991 yılında Kazan plak’ la yapmış olduğu anlaşma ile 10 yakın albüm çıkarmış,

1993’ de Çarşı Çakalı

1994’ de Vurgunum Sana

1995 Zilli Dilek

1996 Nazlı’ mı Beklerim

1997 Keriman

1999 Usta

 

Albümünde yer almış olan Bas Bas Paraları Leyla’ya şarkısı ile Türkiye de olduğu kadar Avrupa’da da büyük bir ilgi görmüştü. 2003 yılında ise Gördün mü? Albümü ile tekrardan müzik marketlerde bulunmuştu. Çekirge ve Gördün mü?  Hit şarkısı ile imza atmıştı.

Çekirge şarkısı ile çocukların oldukça beğenisini kazanmıştı. 2004 yılında kendi müzik şirketi olan Yılmazlar Plak Şirketi yola devam eden Yılmaz ayrıca kızı Sude’ ula Uğur Böceğim şarkısına beraber düet yapmıştı. Yılmaz iki çocuk babası olup evli bir sanatçıdır.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku