Milli Eğitim Bakanlığından açıklama geldi okulların açılması gene erteleniyor!

Milli Eğitim Bakanlığından açıklama geldi okulların açılması gene erteleniyor!

0

Milli Eğitim Bakanlığından açıklama geldi okulların açılması gene erteleniyor!

Pandemi süreci nedeniyle okulların kapanması ve online şekilde eğitime başlaması sonrasında yaz tatili bitiminde ise bütün öğrencilerin merakla beklediği okullar açılacak mı? sorusunun cevabı araştırılıyor.

2021-2022 eğitim öğretim döneminde yüz yüze eğitimlerin başlaması için gerekli olan bütün çalışmalar son hızıyla sürdürülüyor. Pandemi nedeniyle ortaokul, lise öğrencileri, ilkokul öğrencileri geçtiğimiz dönemin büyük bir zamanını online eğitim şeklinde tamamladı. Vaka sayılarında meydana gelen artış sebebiyle ise gözler yeniden Milli Eğitim Bakanı olan Mahmut özer’e çevrildi ve milli eğitim Bakanı’ndan beklenen açıklama geldi. Peki bu durumda okulların tekrardan açılması daha ileri bir zamana mı ertelenecek? Okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim için gün sayan ve sabırsızlanan öğrencilerin beklemiş olduğu bilgi Milli Eğitim Bakanı tarafından geldi.

Görevine yeni başlayan Özer, yeni eğitim dönemi süreci boyunca okulları hala kapalı şekilde tutma gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığını özellikle vurgu yaptı. Milli Eğitim Bakanı’nın ilan etmiş olduğu takvim çerçevesinde ise önümüzdeki yılın ara tatil, sömestr, yaz tatili gibi gerekli olan tatili de bildirmişti. Yorucu bir okul dönemi sonrasında tatilin tadını çıkaran öğrenciler ise yeni eğitim-öğretim döneminde tekrardan okulların ne zaman başlayacağını çok fazla araştırıyor. Vaka sayıları tekrardan yükselişe geçmesi sebebiyle öğrenciler ve aileleri okulların tekrardan açılmasının ertelenebileceğini de çok fazla merak etmekte.

Okullar yüz yüze eğitime ne zaman geçiyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sonrasında yeni atanmış yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer oldu.

Bakan Özer, yapmış olduğu açıklama dahilinde fırsat eşitliğinin altını çizerek daha fazla çalışacaklarını ve Eylül’de okullar açmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını da belirtti. İlk önceliği gerekli olan bütün önlemleri alarak yüz yüze eğitime geçmek olduğunu hatırlatan Özer, “okulların açılması için ise vaka sayılarının sıfıra düşmesini bekleyemeyiz ve okulları kapalı tutmak gibi bir lüksümüz bulunmamaktadır” şeklinde açıklamalarını sürdürdü ve önümüzdeki dönemin yüz yüze olacağına dair sinyalleri verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku