Okullarla İlgili Son Dakika Kararı! Cumhurbaşkanı Açıkladı!

0 4.261

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, okullarla ilgili son dakika kararını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre okulların açılmasıyla ilgili problemler giderilmiş. 20 bin yeni öğretmen atamasının yapılacağı günümüzde tören de yapıldı. Yani 20. 000 yeni öğretmen ataması için tören gerçekleştirildi. Corona virüs salgını konusunda halen devam eden bir süreç olduğunu ve bu süreçler için öğrencilerin 1.5 yıldır okulda olmadığını söyledi. Bu yüzden de yüz yüze eğitime geçilmesinin artık çok önemli olduğunun altını çizdi. Artık çocukları okullardan uzak tutmak gibi bir lüksün olmadığı açıklandı ve bir şekilde okulların açılacağı açıklandı.

Cumhurbaşkanı İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde yeni eğitim öğretim yılına dönük açıklamalarda bulundu. Atama töreni olarak yapılan çalışmalarda öğrencilerle ilgili detaylı atamaların yapılacağını ve öğretmen atamalarının da hızlı bir şekilde ilerlediğini söylüyor. Bu yüzden de yapılacak olan bütün seçenekleri kolaylıkla kullanabiliyor ve ön plana çıkarabiliyorsunuz. Bu konuyla birlikte öğretmenler için yapılacak olan çalışmalarla 1 milyon 137 bin öğretmenin olacağı açıklandı.

Çocukları okuldan uzak bırakma lüksümüz yok!

Çocuklar için bu tarz bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı, konuyla ilgili olarak çok daha etkili bir çalışmayla ilerlediğini belirtiyor. Bu yüzden de öğrencilerin bu durumla ilgili seçeneklerin hemen hemen hepsine göz atabiliyorsunuz. Yapılacak olan seçimlerde ve farklı fırsatlarda detayları da kolayca görebiliyorsunuz. Türkiye gibi pek çok konuda eğitim sorunu yaşayan bir ülkenin alt yapı sorunlarını çözdüğünü açıklayan Cumhurbaşkanı, bu süreçle ilgili olarak detaylı bir çalışma yapacağını da söyledi. Çocuklarla ilgili okullarda gereken bütün hazırlıkların tamamlandığı ve her okul için detaylı bir çalışma yapıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu süreçle ilgili olarak da detaylı bir incelemede bulundu.

Okulların açılması elzem bir durum!

Genel olarak baktığımız zaman okullardan bir buçuk yıldır uzak kalan öğrenciler için hem sosyalleşme açısından hem de eğitim öğretim sürecinin ilerlemesi açısından geniş bir pazar yeri oluşuyordu. Burada hem yurtlar, hem okullar hem de alternatif kollar çalışmalarına devam ediyordu. Bu süreçle birlikte pek  çok yerin ilerlemesi de aynı şekilde büyüdü ve insanlara yönelik çalışmalar da karşımıza çıkmaya başladı. Eğitim ve öğretimdeki düzenlemeler de burada ön plana çıkıyor diyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.