Otomobili Olana 85 Bin TL Verilecek!

Otomobili Olana 85 Bin TL verilecek! Yapılandırma yasası düzenlenerek yasa kanunlaştırıldı.

0 1.198

Otomobili Olana 85 Bin TL verilecek! Yapılandırma yasası düzenlenerek yasa kanunlaştırıldı. Bir çok borcu olan vatandaş için derin bir nefes alma fırsatı sunuldu. Devlete borcu olanlar için büyük fırsat. Sunulan yapılandırma yasası ile milyonlarca vatandaş çevre temizlik, emlak, gecikmiş vergi borçları, idari para cezaları gibi birçok birikmiş borcunu ödeme fırsatı sunuluyor.

Otomobili Olana

Yapılandırma düzenlemesi birçok alanda sunulurken vatandaşlar tarafından da yakından takip ediliyor. İşte yapılandırma kapsamında hem borcunuzdan hem de faizlerinden kurtulabilirsiniz. Otomobili olanlar için ise büyük kolaylık faizden ve borçtan kurtulacak Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın tebliğine göre hazırlanmış olan düzenlemeden yararlanmak isteyen borçlular 31 Ağustos tarihine kadar idareye giderek başvuruda bulunabilir.

Yapılandırma fırsatından yararlanırken 18 eşit taksitle de ödeme imkanı fırsatını yakalayabilir. İlk taksit ödeme süresi ise 30 Eylül mesai saati bitimine kadar devam edecektir. Yapılandırma kapsamında vatandaşlar bütün detayları araştırmaya devam ediyorken yapılandırma hakkında da kritik detayları sizler için derledik. Yapılandırma düzenlemesi yasalaştı ve borcu olanlar için müjdeli haber geldi. Vergi borcu, idari para cezası, çevre temizlik vergisi, emlak vergisi gibi milyonlarca borç için uzlaşma süreci geldi. 30 Nisan 2021 tarihinden önceki borçlar için yapılandırma fırsatı sunuluyor.

Otomobili Olana; Yapılandırma kapsamında emlak vergisi borçları siliniyor mu?

Yapılandırma kapsamına emlak ve çevre temizlik vergisi borçları da dahildir. Vergi borçlarının silinmesi söz konusu değil vergi borçlarının faiz oranlarında taksit miktarına göre faiz oranından düşüş sağlanır. Otomobili Olana 85 Bin TL verilecek!  Düzenlemeye göre 30 Nisan tarihi de dahil olmak üzere bu tarihten önceki borçlarınızı kapsamaktadır.

Yapılandırma kapsamında ilk taksit de borcunuzun tamamını öderseniz %90 indirim uygulanırken 2 taksit ödemeniz durumunda %50 diğer taksitleri ise ÜFE, TÜFE oranına göre değerlendirme yapılır. Yapılandırma başvurusu başlamış olup 31 Ağustos tarihine kadar devam edecektir. Peşin ödemelerde %90 a kadar indirim sağlanırken faizlerin yüzde on’u alınacaktır. 2 taksitle kalan paranın tamamını ödeyenler için ise enflasyon farkının yüzde 50’si silinecektir. Otomobili Olana 85 Bin TL verilecek!

Büyük Yapılandırma

Otomobili Olana; Yapılandırma kapsamından yararlanıp taksitlerini ödemeyenler ise ilk 2 taksitten sonra yapılandırma bozulur. Silinen faiz oranları borcun üstüne tekrardan eklenir. Vergi barışından yararlanmak isteyenler de bu kapsamda 30 Haziran tarihine kadar  bulundukları ilde varlık barışından yararlanabilirler. Yurtdışında bulunan altın, döviz, menkul, kıymetler, para ve diğer Sermaye Piyasası araçlarını kapsamaktadır. Varlık barışından yurtdışında parası olan, altını, dövizi, kıymetli menkul kıymeti ve diğer Sermaye Piyasası aracı bulunan gerçek ve tüzel kişiler yararlanabilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.