Neredeyse pek çok insanın ilk kez öğreneceği Kemal Sunal gerçeği

Neredeyse pek çok insanın ilk kez öğreneceği Kemal Sunal gerçeği

0 279

Neredeyse pek çok İnsanın İlk kez öğreneceği Kemal Sunal gerçeği

Yeşilçam’ın efsane isimlerinden olan Kemal Sunal ile alakalı şimdiye kadar çok az insanın bildiği bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz…
Gönüllerin baş tacı olan Kemal Sunal’ın Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden birisi olan,

Hababam Sınıfı’nda ki karakterinin aslında kendi karakteri olduğunu biliyor muydunuz?

Türk sinema tarihinde şüphesiz ki en iyi komedi oyuncusu Kemal Sunal. Kemal Sunal liseden tam 11 senede mezun olabildi. Daha sonrasında ünlü olduğu süreçten sonraki zamanlarda ise katılım göstermiş olduğu programlar da bu konuyla alakalı dalga geçmeyi de kesinlikle ihmal etmedi.

Kemal Sunal kimdir?

Kemal Sunal 11 Kasım 1944 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir aslen Malatyalıdır. Üç erkek kardeşin en büyüğüdür. Okul hayatına ise Mimar Sinan İlkokulu’nda başlayarak liseyi Vefa lisesinden mezuniyeti ile tamamlamıştır. Dar gelirli bir aileye sahip olan Kemal Sunal yaramaz ama çok mutlu bir çocukluk geçirmiştir. Daha sonrasında ise Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon bölümünden mezun olan Kemal Sunal 12 Eylül döneminde ise öğrenimini maalesef yarıda bırakmak zorunda kalmıştı.

Kemal Sunal lise son sınıfta iken felsefe hocası ile tanışması sonrasında sanat hayatına tiyatro oyunu ile beraber ilk adımını atmıştı. Daha sonraki zamanda ise çok sayıda kadrolu filmlerde küçük roller ile devam eden oyunculuğu, Ard ardadına almış olduğu sinema rolleri ile birlikte çok kısa bir süre içerisinde zirveye oturmayı başarmıştı. Filmlerinde göstermiş olduğu büyük başarıyı evliliğinde de çok iyi bir şekilde gösteren Kemal Sunal’ın çok mutlu bir evliliği vardı.

Yeşilçam’ın en yetenekli komedyenleri içerisinde olmayı başaran Kemal Sunal çekmiş olduğu sinema filmlerinde hem maddi açıdan hem de manevi açıdan büyük başarılar elde etmişti. 1976 senesinde rol almış olduğu Kapıcılar Kralı filminde ise göstermiş olduğu başarısı ile Antalya Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödülünü almaya layık görülmüştü. Kemal Sunal Yeşilçam’ın komedi alanında aranan yüzü olmayı çok iyi bir şekilde hak ediyordu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.