Polis ile Diyaloğu Olay Olan AKP’li Vekil Hakkında Flaş Karar

Polis ile Diyaloğu Olay Olan AKP'li Vekil Hakkında Flaş Karar

0 7.011

Polis ile Diyaloğu Olay Olan AKP’li Vekil Hakkında Flaş Karar

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın, Mersin’in Erdemli ilçesinde aracını çeviren trafik polisine hakaret ettiği anın görüntüsü ortaya çıkmıştı.

Mersin Valiliği ise bu duruma “Görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine de haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır” açıklamasında bulunmuştu. Tüm bu yaşananların ardından yargı sessizliğini korurken Halkın Kurtuluş Partisi avukatları da harekete geçti.

Vali, Milletvekili ve Emniyet Müdürüne Suç Duyurusu Açıldı

Halkın Kurtuluş Partisi avukatları, AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan hakkında, “Hakaret, Görevi Yaptırmamak İçin Direnme Hareketleri, Kamu Görevlisinin Bu Suçu Bildirmemesi, Suç Delillerini Yok Etmek, Gizleme veya da Değiştirme”, Türk Milletini ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama” suçlarını işlediklerini belirterek İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla Erdemli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Halkın Kurtuluş Partisi avukatları verdikleri  dilekçede, polis memurunun salt görevini yaptığı için hakarete ve de tehdide maruz kalmasının ve açığa alınmasının suç olduğu iddiasıyla da  Mersin Milletvekili olan Zeynep Gül Yılmaz, Mersin Valisi olan Ali İhsan Su, Mersin İl Emniyet Müdürü olan Mehmet Aslan hakkında bir soruşturma  başlatılarak kamu davası açılmasını talep etti.

Bu kapsamda AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan hakkında soruşturma başlatıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.