PTT Her Ay Düzenli Olarak 763 TL Karşılıksız Ödeme Yapıyor! İşte Detaylar…

PTT Her Ay Düzenli Olarak 763 TL Karşılıksız Ödeme Yapıyor! İşte Detaylar...

0

PTT Her Ay Düzenli Olarak 763 TL Karşılıksız Ödeme Yapıyor! İşte Detaylar…

PTT Her Ay Düzenli Olarak 763 TL Karşılıksız Ödeme Yapıyor. Kampanyadan yararlanmak için tek yapmanız gereken başvuru yapmak. Devlet tarafından vatandaşa destek için çeşitli ödemeler yapılıyor.

Özellikle koronavirüs salgının süresince yapılan destek ödemeleri sayısında artış yaşanırken, 65 yaş aylığı alan vatandaşların sayısı da giderek artıyor. Herhangi bir Sosyal Destek Kurumuna bağlı olarak çalışmayan, emekliliği olmayan ya da yalnız olan 65 yaş üstü vatandaşlar yaşlılık aylığı olarak da bilinen 65 yaş aylığı için başvuru yapabiliyor.

Kimler 65 Yaş Aylığı Alabilir ?

Devlet tarafından vatandaşa destek için çeşitli ödemeler yapılıyor. Özellikle koronavirüs salgının süresince yapılan destek ödemeleri sayısında artış yaşandı. Özellikle yalnız olan ve sosyal güvencesi olmayan yaşlı vatandaşların aldığı yaşlılık aylığı Temmuz ayında gelen zamla birlikte bir hayli yükseldi. Geçtiğimiz dönemlerde 3 ayda bir olarak verilen, ancak şimdi ayda bir olarak verilen 65 yaş maaşı birçok vatandaşı rahatlatıyor.

Bu destekten yararlanmak için 65 yaşından büyük olmak, kişinin gelirinin asgari ücretin üçte birinden az olması, herhangi bir sosyal güvencesi ya da maaşı olmaması. Bu şartları taşıyan vatandaşlar devletin verdiği bu yardımdan yararlanabilir.

65 Yaş Aylığı Kaç TL ?

Temmuz ayında enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte ilk 6 aylık enflasyon oranı ortaya çıkarken 65 yaş aylığı 763,67 TL olarak belirlendi. Yaşlılık maaşı alan vatandaşlar Temmuz ayı itibariyle zamlı maaşlarını almaya başladı. 65 yaş aylığına Aralık ayında açıklanacak olan enflasyon rakamları sonrasında yeniden Ocak ayında zam yapılacak.

65 Yaş Aylığı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Geçtiğimiz dönemlerde 3 ayda bir olarak verilen, ancak şimdi ayda bir olarak verilen 65 yaş maaşı birçok vatandaşı rahatlatıyor. Bu destekten yararlanmak için kaymakamlıklar ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku