PTT Çalışmayan Herkese Aylık 550 TL Ödeyecek!

PTT Çalışmayan Herkese Aylık 550 TL Ödeyecek!

0 538

PTT Çalışmayan Herkese Aylık 550 TL Ödeyecek!

PTT tarafından yapılan yeni açıklamaya göre bu kampanyaya başvuru yapan herkes bu nakit yardımından yararlanabilecek. Tek seferlik yapılacak olan bu yeni ödemeler, PTT üzerinden vatandaşların banka hesaplarına geçecek.

Türkiye Cumhuriyeti, yaptığı yeni açıklamayla birlikte vatandaşlarına yeni bir müjde duyurdu. Yapılan yeni açıklamaya göre çalışan ya da çalışmayan herkes 600 Türk Lirası’na varan destek ödemesi alabilecek. Herhangi bir koşulu bulunmayan bu destek ödemelerden yararlanabilmek için ise tek şart kadın olmak.

Yeni doğum yapan tüm kadınlar, devletin vermiş olduğu çocuk yardım parasından alabiliyor. Çocuk parası başvurusu nasıl yapılıyor? Merak edilen bu sorunun yanıtını ayrıntılı olarak zekaa.com’un yapmış olduğu haberin devamında bulabilirsiniz.

Doğum Yardımı Başvurusu’nu Nasıl Yapabilirim ?

Doğum yardımı başvurusu yapmak için Nüfus Müdürlüklerine gidilmesi gerekmektedir. Nüfus Müdürlüğüne giden şahıslar, kimlik paylaşım sisteminde kayıt işlemlerini tamamlayabilir ve nakit yardım desteğini alabilmektedir. Başvuruların olumlu bir şekilde sonuçlanmasıyla birlikte ise ödemeler de otomatik olarak PTT kart hesaplarına yatmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı ödeme alamayan kişiler ise başvuru dilekçesi doldurarak bu yardımdan yararlanabilmektedir.

Başvuru Şartları

Doğum yapan bayanlar için yardımı parası, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tek sefere mahsus olmak üzere tüm annelere veriliyor. Anneler ilk çocuğu için tam 300 Türk Lirası, ikinci çocuğu için 400 Türk Lirası ve üçüncü çocuğu için tam 600 Türk Lirası  yardım alabiliyor. Kamu da çalışan memurlar ise bu yardımdan maalesef ki yararlanamıyor. Ayrıca da, kamu da çalışan memurlar dışında başvuru yapan tüm bayanlar bu ödemeleri kolaylıkla alabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.