Rasim Öztekin ile ilgili acı gerçek! Demet Akbağ, Gözyaşları İle Duyurdu!

0

Usta sanatçı geçirdiği kalp krizi hayatını haybeden Rasim Öztekin, son yolculuğuna uğurlandı. Demet Akbağ, Usta oyuncu Öztekin hakkında  çarpıcı açıklamada bulundu. “Kalbi zaten problemliydi. Covid-19 sebebiyle olması gereken ameliyatı da ihmal etmiş galiba.” Dedi.

Beykoz Devlet Hastanesi’ nde acil müdahale edilen usta oyuncu ardından Dr. Siyami Ersek Hastanesi’ ne nakledildi. Öztekin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

RASİM ÖZTEKİN İÇİN SES TİYATROSUNDA TÖREN

Usta saltanatının Ölümüyle sanat camiasını yaşa boğan  Galatasaray Lisesi’ ne ardından Beyoğlu’ ndaki Ses Tiyatrosu’ na getirildi.

rasim öztekin

Ses Tiyatrosu’nda kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Rasim Öztekin’ i anma törene düzenlendi. Bakan Mehmet Nuri de törene katıldı. Tören sonrası usta sanatçı kılınan cenaze namazına müteakip Zincirlikuyu Mezarlığı’ na defnedildi.

“OLMASI GEREKEN BİR AMELİYATI İHMAL ETMİŞ”

Akbağ Genç kaybettik Rasim çiçeğimi. Çok üzgünüz hepimiz kalp krizi aramızdan aldı onu” dedi.

“ÇOK CANIM YANIYOR”

Acı haberi duyunca sosyal medyadan üzüntüsünü dile getiren ünlü, Rasim Öztekin ile birlikte yer aldığı karede, “ çok canım yanıyor… Ne çok sevinç ne çok anı, ne çok hüzün… Ah yol arkadaşım, çok üzgünüm…” sözleriyle paylaşmıştı.

“BU SAHNEYE BÖYLE ÇIKMAK İSTEMEZDİM”

Pandemi kurallarına uygun dün gerçekleşen törene az sayıda kişi katılmıştı. Babasına veda eden Pelin Öztekin, gözyaşlarına hakim olamamıştı.

Öztekin, “Ben burada büyüdüm. Bu sahneye böyle çıkmak istemezdim. Onu çok seviyorum. Herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullanmıştı.

“ÇOK ÜZGÜNÜZ”

Şevket Çoruh, açıklamasında “Çok üzgünüz, çok büyük bir ustayı kaybettik. Bugün de töreni için Orta Oyuncular Ses Tiyatrosu’ndayız. Herkesin başı sağ olsun. Yıllarca tiyatroda oyunlarını seyrettiğimiz çok önemli bir abi. Ustamız, hocamız. İlk duyduğumda çok üzüldüm, toparlayacağını düşünüyorduk vefat etmesi bizim için de şok  olduk” demişti.

FERHAN ŞENSOY’DAN MEKTUP

Şensoy ve derya Baykal’ ın kızları  Öztekin’ nin ustası Ferhat da Derya Şensoy da sahneye, çıkarak, sağlık sorunlarından dolayı  törene katılmadığını fakat bir mektup ilettiğini söyledi.

“ Rasim ağabeyin çok erken ve zamansız acı haberini aldığında covid-19’ un olduğundan beri Bodrum’daydı   şuan burada olmasına sağlığı elverişli olmadı ama Rasim ağabeye mektubu var. Onu iletmek istedi.” Dedi.

Rasim Öztekin Mektupta, Şu İfadeler Yer Almıştı

Orta oyuncuların amatör konu nöbetçi tiyatrodan yetişti Rasim. Kısa sürede Orta Oyunculara katıldı. Kavuğumu ona devrettim. Orta Oyuncularda çok başarılı bir dönem yaşadı. Kimi rahatsızlıklarından dolayı sahneyi bıraktı. Kavuğu Şevket Çoruh’a devretti. Uçtu gitti gökyüzüne, kavuklu fotoğrafı asılı durur 1885’te. Uçup geleceğim bir gün bende  gökyüzüne, buluşuruz gökyüzünde, neşeli bir meyhanede.

Törenin ardından Öztekin’in cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’na getirilmişti. Cenazeye katılanlardan HES kodu istenmişti.

Esra Kazancıbaşı Öztekin ve Pelin Öztekin çağrısının dikkate alınmasıyla cenazeye ünlü katılımı az olmuştu.

Begüm Öner-Ceyhun Çelik, Ahmet Mümtaz Taylan,  Derya Şensoy, Erkan Can ve Şoray Uzun gibi isimler Öztekin’in cenazesine katılmıştı.

Nuri Ersoy “Rasim Öztekin’in kaybı çok acı. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Bize düşen bundan sonra  görev adının tiyatroda yaşatılmasıdır.” İfadelerini kullanmıştı.

Cenaze törenine AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da katılmıştı. Ahmet Mümtaz Taylan, Pelin Öztekin’e başsağlığı dilemişti. Cenaze namazının ardından usta sanatçı, Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku