Rıdvan Dilmen’e TRT’nin %100 Futbol İçin Önerdiği Para Dudak Uçuklattı

Rıdvan Dilmen'e TRT'nin %100 Futbol İçin Önerdiği Para Dudak Uçuklattı

0

Rıdvan Dilmen’e TRT’nin %100 Futbol İçin Önerdiği Para Dudak Uçuklattı

Son zamanların en çok konuşulan ismi Rıdvan Dilmen, TRT’den para almadığını herkese bir kez daha tekrarladı. Ünlü yorumcu, içinde bulunduğu %100 Futbol programı karşılığında TRT‘ye yıllık maliyetinin 12 milyon Türk Lirası olduğu iddialarına canlı yayında yanıt verdi.

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, kendisi hakkında suç duyurusunda bulunan HKP MYK üyesi olan Avukat Doğan Erkan’ın sorularını da cevapladı.

Rıdvan Dilmen burada, “TRT bana aylık 60 bin TL’lik bir teklif yaptı ama ben kabul etmedim” diyerek yine herkes tarafından çok konuşulacak bir açıklama yaptı. Ünlü futbol yorumcusu şunları söyledi:

‘TRT İle Sözleşmem Yok’

“Hayatımda TRT ile hiç bir iş yapmadım. Geçmişte de şimdi de hiç ücret almadım. Hatta ‘Parasız olmaz’ da dediler. 60 bin Türk Lirası teklif ettiler ama kabul etmedim. Ben çok mutluyum TRT Spor’da. Futbolu da seven bir insanım ben. ‘Zaten başka mecralarda para kazanacağım’ da dedim. TRT ile hiçbir sözleşmem de yok.”

Neler Yaşanmıştı?

Bir gazete yazarı TRT ile anlaşan Rıdvan Dilmen’in yıllık 8,5 milyon Türk Lirası, aylık ise 710 bin Türk Lirası ücret aldığını iddia etmişti. Sporda ve siyasette çok geniş yankı uyandıran bu haberin üzerine HKP avukatları tarafından Başsavcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Dilekçede, TRT’nin halkın vergileriyle kurulduğuna ve de  vergilerle yayın faaliyetlerini sürdürdüğüne vurgu yapılarak bir kamu kurumu olduğuna dair dikkat çekildi.

Erbatur Ergenekon’un moderatörlüğünü yapmış olduğu, Rıdvan Dilmen’in ise yorumculuk görevini üstlendiği %100 Futbol programı, Süper Lig maçlarının devre arası ve sonrasında TRT Spor’da ekranlara geliyor. Rıdvan Dilmen aynı programı uzun yıllar boyunca NTV’de yapmış ve geçen sezonda bu kanaldan ayrılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku