Saadet Partili Kılıç: Uçan ekonomide patates soğana tören yapılamaz

0

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kılıç, “Bayrakla patates soğan taşınmakta, törenle veriliyor. Utanmadan patates poşetleriyle fotoğraf çektiriyorlar. Ne hallere kaldık ey gazi hünkâr?” ifadelerini kullandı

patates soğan

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, partisinin İzmir şehir başkanlığında toplandığı basın açıklamasında güncel duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıç, yükselen bir ekonomide birçok kilo patates soğan için insanlar sıraya girmez. Merhameti olan yöneticiler de soğan patates yardımını şova dönüştürmez. Soğan patates yardımını resmi kongre düzenlemez.” İfadelerini kullandı. İhtiyacı olanları gereksiz şovun parçası haline getirmenin yaralayıcı olduğunu söyleyen  Kılıç, resimlerin ekonomik iflasın ve tükenmişliğin tablosu olduğunu ifade etti.

Bayrakla Patates Soğan Taşınıyor, Ne Hallere Kaldık

Saadet Partisi İzmir şehir Başkanlığı’nda yapmış olduğu basın iddialarda bulunan Şerafettin Kılıç, “Bir hükümet insanların en doğal gıda ihtiyaçlarını verecek geçim sıkıntılarını temin edememişse, ekonomimiz yükseklerde dolaşıyor söylemlerinin toplumda bir cevabı olamaz. Bayrakla patates soğan taşınıyor, eğlence ile birlikte dağıtılıyor.

Devlet çalışanları utanmadan patates poşetleriyle fotoğraf çektiriyorlar. Ne zamanlara kaldık ey gazi hünkâr? Bilirsiniz çok önceden geçmiş zamanlarda fotoğraf çekilmek için üstünde hatırası yazan kart postallar olurdu. Şimdi de patatese soğana muhtaç insan hatırası yazsınlar daha iyi olur.” İfadelerini kullandı açıklamasını bu konuşma ile sonlandırdı.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku