Saadet Partisi Cumhur İttifakına Katılıyor!

Saadet Partisi Cumhur İttifakına Katılıyor!

0 2.212

Saadet Partisi Cumhur İttifakına Katılıyor!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Cumhur İttifakına muhalefet olmasına rağmen Cumhur İttifakı‘na dair sıcak mesajlar veren Yüksek İstişare Kurulu Başkanı olan Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Gençlik Kolları’nın Akçakoca’da gerçekleştirilen kampında bir konuşma gerçekleştirdi. Yapmış olduğu konuşmalarda yeni mesajlar verdi.

Asiltürk kendisini ‘Milli Görüş Hareketi Lideri’ olarak tanımladı, Saadet Partisi’nin hangi ittifakta yer alacağına dair her iki tarafın da teklifine bakacaklarını ve uygun gördükleriyle yola devam edeceklerini söyledi.

Seçim sürecine kadar iktidar partisi dahil olmak üzere herhangi bir partiyle birliktelik kurmayacaklarını ifade eden Oğuzhan Asiltürk, ittifak şartı olarak ise Meclis’te grup kurma şartını da ortaya koydu. Oğuzhan Asiltürk şu şekilde konuştu:

“Seçimler gelene kadar, biz iktidar partisiyle birlikte birleşmiş olmayız. MHP’li vatandaşlara diğerleri var, ‘sizinle beraber olacağız’ diye bir şey yapamayız. Buna söz veremeyiz. Peki niye veremeyiz, ilerde neyin ne olacağı belli olmadan oturulup, ileriye yönelik alınan kararlar hatalar olabilir.

İstişarelerden sonra da diğer partilere diyeceğiz ki, bizim inancımız şu şekilde, bizim toplumun yanlış gidişine hatalı hallere çözüm bulabilmemiz için büyük millet meclisinde grubumuzun olması lazım. Aksi halde 19 milletvekiliniz olsa da gündem dışı konuşma yaparsınız, hiçbir duruma karışamazsınız. Ama 20 milletvekiliniz olunca başkanlık divanında olursunuz. Birlikte otururuz görüşürüz ve konuşuruz.

Saadet Partisi Cumhur İttifakına Mı Katılıyor ?

Asiltürk, Bizler teklifleri alır değerlendiririz, ona göre de karar veririz. Ama şu an bu karar verilemez. Oğuzhan Asiltürk Afganistan’daki gelişmelere dair olarak ise “Hiç umulmadık ölçüde Taliban bir başarı kazandı. ‘Biz onlara yardımcı oluruz, onları destekleriz’ dedim, İslami hassasiyeti olmayanlar tepki göstermeye başladılar bile lakin hiç önemli değil” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.