Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Okullar Kapanmayacak Sınıflar Kapanacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Okullar Kapanmayacak Sınıflar Kapanacak!

0 50

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Okullar Kapanmayacak Sınıflar Kapanacak!

Bundan sonrası için artık en fazla sınıflar tatil edilir. Okullar kapatılmayacaktır diye belirtirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ dan açılan okullara yönelik sorular soruldu.

Öncelikle Fahrettin Koca’ ya yüz yüze eğitime başlayan okullarla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tedbirlerin ortaya konulduğunu ve neler yapılması gerektiğinin belli olduğunu, öğretmen ve öğrencilerin nasıl davranması gerektiğini, bütün okulların öğrenciler için ne zaman tatil edilip edilmeyeceğinin belli olmadığını ve bu süreçte sadece sınıfın tatil edileceğini açıkladı.

Açıklama Kafa Karıştıdı

Bunun haricinde okulların kapatılmasını kesinlikle gündemde olmadığını ve böyle bir şeyin düşünülmediğini belirtti ve önümüzdeki günlerde ve gelecek aylar için yeni bir kısıtlama kararının mevcut olmadığını ve yeni yapılan kabine toplantısının ardından böyle bir kararın alınmadığını açıklarken kabine toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan kabinede yapılan ve alınan kararlar ile ilgili açıklamada bulundu.

Ayrıca Fahrettin kocanın pandemi süreci ile ilgili şöyle bir açıklaması da vardı “Şuan için yeni bir kısıtlama kararı mevcut değildir. Ama bütün vatandaşlarımız kişisel tedbirlerini almaya devam etmeli ve şuan ki mevcut sistemimizde devam etmeyi düşünüyoruz.

Aşılama oranlarımızda giderek artışlar yaşanıyor ve neredeyse 100000000 sayıda aşıya 2-3 gün içerisinde erişeceğiz. Bu önemli bir rakam. Çift doz ve en az 1 doz aşı olma oranı her geçen gün yükseliyor.

Neler Olacak

Özellikle okulları kesinlikle kapatmak istemiyoruz. Artık aşı var ve vatandaş aşı oldukça oranlar artacak bunun yeterli olacağına inanıyoruz. Aşı yaptırma oranlarının artması gerekiyor ve aşının en çok yapıldığı 8. ülkeyiz. Avrupa, Almanya’dan sonra ikinci ülkeyiz. Hatta son 2-3 hafta içerisinde beklediğimiz aşılama oranıyla Almanya’yı geçmiş hale geleceğiz.

Yapılan tedbirlere uyulması gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte biz tedbirleri belirledik ne yapılması gerektiği artık ortada. Öğretmende, öğrencide nasıl olmalı, öğrenciler ne zaman tatil edilmeli bununla ilgili detaylı çalışma yapıldı. Bizler Almış olduğumuz kararla en fazla sınıfı tatile de bileceğiz” diye açıkladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.