Sahte Diploma Davasından Beraat Etti

Magazin gündeminde olan ünlülerden bir tanesi de Metin Hara. Ünlü oyuncu Hilal Altınbilek ile birlikteliği olay olan Metin Hara hakkında diploması olmadığı halde hasta tedavi ettiği için dava açılmıştı.

0 74

Magazin gündeminde olan ünlülerden bir tanesi de Metin Hara. Ünlü oyuncu Hilal Altınbilek ile birlikteliği olay olan Metin Hara hakkında diploması olmadığı halde hasta tedavi ettiği için dava açılmıştı. İstanbul 16. Asliye Ceza Mahkemesinde yapılan duruşma sonrası ünlü yazar Metin Hara beraat etti. Ünlü yazarın mahkemesine avukatı da katılmıştı. Ünlü yazarın avukatı müvekkilinin böyle bir suça karışmadığını ve karıştığına dahil de somut bir delil olmadığını ifade etti. Beraat talebinde bulunulduktan sonra yazarın beraatine karar verildi.

Olayın aslı

Temmuz 20017 tarihinde BİMER’ e Metin Hara ile ilgili bir şikayet bildirildi. Şikayette İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan bir iddianame bulunmakta. Yüksek ödenekler alan Metin Hara ‘’umut tacirliği’’ ile suçlanmakta. Hara’ nın sahip olduğu danışmanlık şirketi için incelemeler başlatıldı. Tamamlayıcı ve Geleneksel Tıp Uygulamaları Yöneticiliği kapsamında Hara’ nın herhangi bir sertifikası olmadığı halde görüştüğü kişilere ‘’Tamamlayıcı Tıp Uzmanı olduğunu aktardığı tespit edildi.

Kaymakamlık tarafından danışmanlık şirketinin mühürlenmesine karar verilmişti. Metin Hara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Yüksekokulu mezunu. Hara hakkında 2 yıl ila 5 yıl arası hapis cezası talebinde bulunulmuştu.

Metin Hara kimdir

39 yaşındaki ünlü yazarın 5 tane basılı kitabı bulunmaktadır. Rüzgar ile Karahindiba – İyiliğin Hareket Hali- İyiliğin Bilim Hali – Aşkın İstilası-Dem ve Aşkın İstilası-Yol isimleri bunlardır. Kendini geliştirmiş olduğu enerji ile tedavi alanında yüzlerce seminer vermiştir. Ünlü yazar aynı zamanda kişisel gelişim uzmanı olarak da biliniyor. Bir çok dernekte üyeliği bulunan ünlü yazarın aynı zamanda Kansersiz Yaşam Derneği yönetim kurulu üyesi olduğu biliniyor. Tamamlayıcı tıp olarak adlandırılan son zamanların en bilindik insanların dikkatini çeken tedavi uygulamalarını kullanmakta. Enerji ile tedavi tekniğini kullanan ünlü yazar depresyon, panik atak, omurga sorunu, felç, madde bağımlılığı ve migren gibi rahatsızlıklara karşı tedavi edici teknikler kullanmaktadır. Ayrıca 2008 senesinde ünlü yazar Trusthuman – İnsanagüven projesini hayata geçirmiştir. Felsefe alanında yaptığı konferanslar ve seminerlerle takipçilerine ‘’Başka Bir Dünya Mümkün ‘’ konulu felsefe alanındaki bilgi aktarımını sağlamıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.