Şansal Büyüka Son Hali İle Şaşırttı!

Şansal Büyüka Son Hali

0

Şansal Büyüka Son Hali ; Şansav Büyüka bunun dışında ayrıca bilinen ismiyle Şansal Büyüka 8 Ocak 1947 tarihinde Sivas şehrinde dünyaya gelmiştir. Türk gazeteci, spor yazarı ve aynı zamanda eski program sunucusu ve tüm bunların yanı sıra ayrıca spor yorumcusudur.

Babası Abhaz kökenli olarak bilinmekte olan araştırmacı Ömer Büyüka olarak yakından tanınmaktadır. Kızı Sine Büyüka bir zamanların  NTVSPOR kanalında uzun bir süre sunuculuk yapmıştır.

Şansal Büyüka Son Hali

Şansal Büyüka Son Hali

1992 senesinde ilk olarak Kanal 6’da programlarıyla izleyicilerin karşısına çıkmaya başladı. 1993 senesinde ise Kanal 6’dan ayrılarak Kanal D’ye transfer oldu. 1994 senesinde Kanal D’nin satışının yapılmasıyla birlikte hem Kanal D’de çalıştı ayrıca da Hürriyet gazetesinde yazarlık yapmaya devam etti. 1996 senesinde İlker Yasin’in kanala gelmesiyle birlikte gideceği düşünülüyordu.

Fakat Kanal D’den ve aynı zamanda Hürriyet gazetesinden ayrılmasıyla birlikte Show TV’ye geçti ayrıca da kendisi aynı zamanda atv de çalışmaya başladı. Tüm bu kanalların yanı sıra Cine5 üzerinden de sevenleri ile birlikte oldu. Bu zaman zarfı içerisinde Sabah gazetesine de çalıştı. 1998 senesinde sebebi tam olarak ne olduğu bilinmeden atv ekranlarından ayrıldı. 1999 senesinde ise Show TV ve Cine5’den ayrılmıştır.

Halen Devam Ediyor

2000 senesinde ise Akşam gazetesinde yazarlık yapmaya başladı. 2012 senesinde Çukurova Grubu ile yapmış olduğu sözleşmeleri tamamlanmıştır. Milliyet gazetesinde halen kendisi spor yazarı olarak hizmet vermektedir. Türk televizyon tarihi araştırıldığında kendisi efsane olmuş olarak kabul edilmekte olan Maraton ve aynı zamanda Televole programlarına imza atmış bulunmaktadır.

Şansal Büyüka Son Hali

27 Ekim 2019 tarihinde, 19 Ekim 1996′ tarihinden bu yanai çalışmakta olduğu yayıncı kuruluş beIN SPORTS Türkiye’den ayrılmıştır.

Kendisi aktif bir şekilde Milliyet gazetesinde halen köşe yazarlığına devam etmektedir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku