Sedat Peker Bu kez İsim Verdi: Aliye Uzun Kimdir ?

Sedat Peker Bu kez İsim Verdi: Aliye Uzun Kimdir ?

0

Sedat Peker Bu kez İsim Verdi: Aliye Uzun Kimdir ?

Organize suç örgütü yönetme suçundan hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker, vefat eden eski Ak Parti Milletvekili Profesör Dr. Burhan Kuzu ve Ak Parti’nin eski Beşiktaş Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Aliye Uzun’un bağlantılarından bahsetti. Sedat Peker, Aliye Uzun’un Burhan Kuzu’yu İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ile aynı masaya oturduğunu açıkladı.

Aliye Uzun Kimdir ?

uyuşturucu baronu olan Naci Şerifi Zindaşti’yi hakimlere ve savcılara kurmuş olduğu baskı sonucu tahliye ettirdiği iddiasıyla şahsına soruşturma başlatılan eski Ak Parti Milletvekili Profesör Dr. Burhan Kuzu, Aliye Uzun’un ismini vermişti.

Naci Şerifi Zindaşti 2016 yılında tutuklanmış ve Ak Parti’nin eski Beşiktaş Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Aliye Uzun hakkında gündeme oturan sözler söylemişti. Aliye Uzun’un kendine 500 bin TL karşılığında vatandaşlık alabileceğini, Aliye Uzun’un kendisine, Ak Parti cephesinde tanıdıkları olduğunu söylediğini dile getirmişti.

Aliye Uzun, uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ile flörtleştiklerini ve ücret karşılığı Zindaşti’ye vatandaşlık verilmesine yardım ettiğini açıklamıştı.

İsmail Saymaz’a Açıklamalarda Bulunmuştu

Aliye Uzun, uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ile Zorlu Alışveriş Merkezi’nin açılışında tanıştığını, yatırım yapmak istediğini söylediği zaman Zindaşti’yi Burhan kuzu ile aynı masaya oturttuğunu aktarmıştı.

Vatandaşlık Genel Müdürlüğü tarafından Aliye Uzun’a “dosyası kabarık, kimlik veremeyiz. Siz de uzak durun. Denmiş, ve vatandaşlık başvurusu reddedilmişti. Aliye Uzun, “Burhan Kuzu’nun Türk Vatandaşlığı için kendisinden 650 bin TL istediğini ve dergisine de 100 bin TL ödediği” iddialarına parayı almadığını söyleyip şu şekilde yanıt vermişti:

“Çalışma prensibim şöyle: sözleşme yaparım, ücret tayin edilir. Para iş bitince alınır. Dergi için galiba daha düşük bir miktar verdi ama vatandaşlıkla alakası yok. Dünyada danışmanlık firmaları var. Ben bu işten para alıyorum”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku