Sedat Peker Cengiz Holding’in Sahibi İle Akraba Çıktı!

Sedat Peker Cengiz Holding'in Sahibi İle Akraba Çıktı!

0 181

Sedat Peker Cengiz Holding’in Sahibi İle Akraba Çıktı!

Bugün kaleme alınan bir yazıda Sedat Peker ve Mehmet Cengiz’in akraba oldukları iddia edildi. Kaleme alınan yazı şu şekilde:

“Bu bir değil, iki değil, üç değil… Farklı farklı kaynaklardan her seferinde aynı iddiayı duydum. Bu iddiada diyorlardı ki: “Mehmet Cengiz, hükümet ile Sedat Peker arasında bir arabulucu olarak görev yapıyor. Hatta ve hatta Mehmet Cengiz, videoları sonrası Sedat Peker ile görüşmeye Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitti. Önce ben dikkate almadım ama birden fazla yerden kulağıma gelince “acaba” dedim.

Bizzat kendim iddianın muhataplarına ulaşmak istedim. Önce Cengiz Holding’in sahibi olan Mehmet Cengiz’e sordum bunu: “Videolarından dolayı sizin ya da sizin görevlendirmiş olduğunuz birinin hükümet adına Sedat Peker ile görüştüğü iddiası doğru mu?”

Mehmet Cengiz Olaya İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Mehmet Cengiz’den şu yanıtları aldım: “Benim Sedat Peker ile uzun yıllardır herhangi bir görüşmem olmadığı gibi yayınladığı videolarla ilgili doğrudan ya da dolaylı bir irtibatım veya da talebim olmamıştır,” İşadamı Mehmet Cengiz’in yanıtı böyleydi. Peki ya, Sedat Peker buna ne diyordu ?

Sedat Peker’in Aynı Soruya Vermiş Olduğu Cevap:

” İşadamı Mehmet Cengiz bu konuyla ilgili bizim yanımıza gelmedi. Bizden ricacı da olmadı. Fakat ona yakın diğer akrabalarımız ve arkadaşlarımız Sedat Peker’in bu yaptıkları ülkeye zarar veriyor, ne olur durdursun. Diye bir ricada bulundular. Sedat Peker de onlara hakaret etti. Bu konuyu da Rizeli olan, akrabalarımız aynı zamanda bize yakın herkes bilir.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.