Sedat Peker Ormanları Kimin Yaktığını Söyledi Ortalık Karıştı

Sedat Peker Ormanları Kimin Yaktığını Söyledi Ortalık Karıştı

0 26.362

Sedat Peker Ormanları Kimin Yaktığını Söyledi Ortalık Karıştı

Sedat Peker tarafından Türkiye gündeminde yerini alan orman yangınları ile alakalı yangını çıkaranlar için açıklama geldi. Sedat Peker’in açıkladığı isimler sonrasında ise ortalık yeniden karıştı. Organize suç örgütü lideri olarak nitelendirilen Sedat Peker Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamalarla Türkiye’de günlerdir süren ve ülkeyi yasa boğan Orman yangınları yine alakalı çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin pek çok yerinde hala devam eden orman yangınları bir türlü kontrol altına alınamadı ve çok büyük tepkilere sebep oldu. Yetersiz derecede uçak sayısı ile beraber yangınlar giderek büyüdüğü ve öngörülemez hale geldi.

Ormanların kül olması ile birlikte pek çok canlı daha yaşamını yitirdi hayatını kaybeden vatandaşların da yer aldığı bu yangından tüm Türkiye sosyal medyadan öfke dolu paylaşımlar sergiledi. Bunalttı dayısı yayınlamış olduğu videolar ilem tepki toplayan Sedat Peker de orman yangınları ile alakalı Twitter hesabından suçlulara işaret etti.

Amaçları provokasyon yapmak

Sedat Peker resmi Twitter hesabında yapmış olduğu açıklamalar ile beraber yangını PKKnın çıkardığına dair iddiaları çok da gerçekçi bulmadığını belirtti. Ve şu sözleri dile getirdi;

“ terörle mücadele kapsamında 1 litre benzin satın alabilmek için bilen karakol izni istenilen bununla beraber her sokak başında polis ve jandarma kontrolleri varken henüz ortada yakalanmış bir PKK’lı olmadığı halde bu yangını hdp’liler yapıyor demek ne kadar doğru? Ülkenin neredeyse 20 ayrı alanında yangınlar devam ediyor bir orman yangını çıkarmak için kaç bidon benzin gerektiği gerçeğini hepimiz biliyorken şu soruyu sormamız lazım, bu gerekli olan benzinli ve HDP’ liler polis noktalarında nasıl fark edilmeden geçirmiş? Yangının hdp’liler başlatıyor demek halkı HDP binalarına saldırtma düşüncesinden başka hiçbir şey değildir.

Tekrar söylüyorum iç savaş çıkartmak isteyen kişiler sakın unutmayın belki şu an olmasa bile bir gün Bunun bedelini kesinlikle ödersiniz. Ülkeye gerçekten seven ve Sayan milliyetçiler gerçek vatanseverler lütfen sokağa çıkmayın ve bu oyuna asla gelmeyin ” şeklinde paylaşımda bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.