Sedat Peker Söylemişti! ‘Kayıp Silahlar’ Tartışması…

Sedat Peker Söylemişti! 'Kayıp Silahlar' Tartışması...

0 428

Sedat Peker Söylemişti! ‘Kayıp Silahlar’ Tartışması…

İÇERİK

Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan Suriye’ye geçiş yapan ve plakası açıklanmayan bir araç, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin dikkati sonucu araştırıldı.

Tamamen detaylı olarak taramadan geçirilerek, aranan aracın gizli bölmelerine yerleştirilen tam 31 bin 950 adet mermi bulundu. Ekipler mermilere el koyarken gözaltına alınan sürücü ise sorgulanmak üzere emniyet güçlerine teslim edildi.

‘Kayıp Silahlar’

Tam 31 bin 950 adet tabanca mermisi ele geçirilmesi akıllara Sedat Peker’le dile gelen kayıp silahlar tartışmasını getirdi.

Hakkında organize suç örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla bir soruşturma başlatılan Sedat Peker, 15 Temmuz darbe girişiminin sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun devlet envanterine kayıtlı olmayan çeşitli silahları sivillere ve AK Parti Gençlik Kollarından Osman Tomakin adlı şahsa teslim ettiğini öne sürmüştü.

AK Parti eski İstanbul İl Başkanı olan Selim Temurci, gündeme gelen ‘kayıp silahlar’ ile ilgili kendisinin bilgisi olmadığını, savcıların da bu konuyu araştırması gerektiğini belirterek eğer ki böyle bir olay gerçekten yaşanmışsa dönemin gençlik kolları başkanının “bu işi Berat Albayrak Bey’in haberi olmadan asla yapamayacağını” dile getirmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.