Sedat Peker’e IŞİD’den suikast

Sedat Peker

0 1.920

sedat peker

Neredeyse her geçen gün gündeme bomba gibi düşen Sedat Peker ile ilgili oldukça büyük bir haber bugün gündemi sarstı. Tutuklu olarak bulunmakta olan İŞİD üyesi Ömer Yetek vermiş olduğu ifade çerçevesinde örgütün ülkemizdeki saldırılarına ilişkin birtakım bilgiler verdiği ortaya çıktı.

 

Örgütün medya kısmında çalışmakta olan Ömer isimli şahsın vermiş olduğu ifadelerden çıkan bilgiler ise şu şekilde;

Bir edilen şahsa daha önceden yapmış oldukları planlar çerçevesinde Sedat Peker ve ülkemizde bulunmakta olan bir milletvekilinin yapılacak olan suikastla ilgili de bir takım sorular soruldu.

Örgüte nasıl katıldı

Şahıs ilk olarak örgüte nasıl katıldığını ve bu sürecin nasıl gerçekleştiğini anlattı.Şahıs bir takım temaslar çerçevesinde 2014 yılı içerisinde örgüte katıldığını ve birtakım eylemler içerisinde aktif bir şekilde bulunduğunu anlattı.

Sedat Peker ve bir vekile suikast

Şahıs belirli zamanlar içerisinde sansasyonel bir girişim içerisinde bulunan örgütün bir milletvekili veya Sedat Peker’e karşı olacak saldırıda hazırlıklar da bulunduğunu ve bunun içinde birtakım mermi ve silah gibi parçalara ihtiyaçlarının bulunduğunu ve bunların teslimi için İstanbul’un a yer aldığını belirtti.

Şahsa suikast düzenlenecek olan milletvekilinin hangi milletvekili olduğu ve Sedat Peker isimli şahsa neden suikast düzenleme planı içerisinde bulundukları da sorunu.

Şahıs yapmış olduğu açıklamada kendisinin herhangi bir şekilde bu şekildeki bir eylem içerisinde bulunmadığını ve bu konu ile ilgili de bilgisinin bulunmadığını belirtti

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.