Sedat Peker’in Sosyal Medya Hesabı Kapatıldı!

Sedat Peker'in Sosyal Medya Hesabı Kapatıldı!

0

Sedat Peker’in Sosyal Medya Hesabı Kapatıldı!

Organize suç örgütü lideri suçlamasıyla aranan Sedat Peker‘in Instagram hesabı kısıtlandı.

Sedat Peker’in hesabına girmek isteyen kullanıcılar “Kullanıcı bulunamadı” uyarısını gördü.

Sedat Peker’den Açıklama Gelmedi

Vatandaşlar Instagram hesabından Sedat Peker’in kullanıcı adı girildiğinde “Kullanıcı bulunamadı” uyarısıyla karşılaştı. Söz konusu engele neyin neden olduğu henüz daha bilinmezken Sedat Peker cephesinden de konuya ilişkin yeni bir açıklama gelmedi.

Organize suç örgütü lideri olan Sedat Peker’in 1.6 milyon takipçisi bulunan sosyal medya hesabı (Instagram) hesabı kapatıldı. Konuya ilişkin Sedat Peker’den henüz daha herhangi bir açıklama gelmedi.

Instagram Hesapları Hangi Koşullarda Kapatılır ?

Hesaplar Neden Askıya Alınır ?

Instagram olağan dışı hareketler gördüğü bir hesabı askıya alabiliyor ya da direkt kapatabiliyor. Ancak bu durum sadece hesabın olağan dışı hareketleri ile de sınırlı kalmıyor. Çeşitli nedenlerle hesaplar süreli ya da süresiz olarak engellenebilir. Peki ya, Instagram hesabı hangi durumlar neticesinde kapatılır, ve neden kapatılır?

Instagram hesabı bazı durumlarda topluluk sözleşmesine yapılan aykırı davranışlarda ya da benzeri durumlara direkt olarak kapanabiliyor. Sosyal medya devi Instagram, kapatmanın haksız olduğunu düşünen kullanıcıları için de itiraz seçeneğini sunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku