Şehit Haberi

0

Şehit Haberi ; Ulaşan son dakika haberine göre; MSB Bingöl’den harekete geçen askeri helikopterin kaza kırıma uğradığını, 9 kişinin şehit olduğunu 4 kişinin de yaralandığını duyurdu. Milli Savunma Bakanlığı, yaralı olan iki askerin daha hayata gözlerini yumup şehit olduğunu ve şehit sayısının 11’ e ulaştığını söyledi.

şehit haberi

Milli Savunma Bakanlığından gelen açıklamaya göre, “ Bingöl’ den Tatvana harekete geçmek için 13.55’ de harekete geçen Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait Couger tipi bir helikopter ile saat 14.25 sularında irtibat kopmuştur.” Bilgisi geldi.

Helikopterin düştüğü bölgede hemen geniş çaplı arama çalışması başlatıldığı söylenip şunlar söylendi: “Bölgede İHA, CN-235 uçağı bve bir adet helikopter ile geniş çaplı bir arama çalışması anında başlamıştır. Arama çalışmalarından sonra düşen helikopterin kaza kırıma uğradığına rastlanmıştır.

Maalesef düşen helikopter kazası sonucunda: helikopterde var olan kahraman yiğitlerimizden 9 tanesinin şehit olduğu ve 4 tanesinin yaralı olduğu bildirilmiştir. Yaralıların hemen hastaneye sevki devam etmektedir. Bizleri büyük bir acı ve kedere boğan bu vahim kazada şehit olan kahraman askerlerimize rahmet, kıymetli ailelerine, eşlerine, dostlarına, silah arkadaşlarına ve asil milletimize başsağlığı ve sabır yaralanan kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.”

 

Şehit Haberi ; Maalesef Şehit sayısı arttı…

Milli Savunma Bakanlığı’ ndan yapılan açıklamada “ Tatvan’ da kaza kırıma uğrayan helikopterdeki kahraman silah arkadaşlarımızdan iki tanesi daha hayata tutunamayarak şehit olmuştur. Şehit sayımız 11’ e yükselmiştir.” Açıklaması geldi.

 

Osman Erbaş Şehit oldu…

 

Şehit Haberi ; Bingöl’ den Tatvan’ a gitmek üzere harekete geçen ve sonrasında kaza kırıma uğrayan helikopterde Şehit olan askerlerimizden birinin Elazığ’ da 8’ inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş olduğu tespit edildi.
Şehit Haberi ; Milliyetçi Harekât Partisi lideri Devlet Bahçeli haberi, “ Bingöl’ den Tatvan’ a gitmek için bugün öğle sonrasında havalanan Kara Kuvvetlerine bağlı bir helikopter bir müddet sonra kaza kırıma uğrayarak düşmüştür.

Üzülerek söylüyorum ki, 8’ inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ ın da içinde bulunduğu dokuz kahraman askerimiz şehit olmuştur. Söz konusu kazada dört askerimiz de yaralanmıştır. Milletimizi hüzün ve kedere boğan bu kötü kazada şehit olan kahraman askerlerimize Allah’ tan rahmet, yaralanan kahraman askerlerimize acil şifalar diliyorum. İnanalım ki bu zor zamanları birlikte kardeşçe aşacağız. Aziz Türk milletinin, TSK’ nın şehit ailelerinin ve Türk halkının başı sağ olsun. Rabbimden dileğim sabır ve direncimizin artması. Vatan sağ olsun. “ diye açıklamada bulundu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku