Selahattin Taşdöğen Oyunculara Ateş Püskürdü! Bu Sözlere Kim Cevap Verecek!

Selahattin Taşdöğen

0

Selahattin Taşdöğen Çılgın Bediş dizisi ile akıllarda yer etmiştir. Daha sonra ise En Son Babalar Duyar, Bizim Aile gibi bir çok projede yer almıştır. Selahattin Taşdöğen sırf güzel olduğu için dizilerde filmlerde yer verilen mankenlere karşı tepkisini dile getirdi. “Ülkemizde sabah erken kalkabilen oyuncu oluyor” diye açıklamada bulundu. Usta oyuncu Selahattin Taşdöğen seminer için Bursa’ya gitti burada muhabirlerle sohbet gerçekleştirdi.

Sohbet esnasında ülkemizdeki kalitesiz oyunculara dikkat çekerek ülkemizde sabah erken kalkmasını becerebilen oyuncu oluyor diye bir açıklama yaparken aslında bunun çok üzücü bir durum olduğunu, sektör için büyük bir sıkıntı oluşturduğunu dile getirdi. Selahattin Taşdöğen özellikle oyunculukta dizi ve film sektöründe hatta tiyatro sektöründe her zaman bir sıkıntının olduğunu bu sıkıntının başta setlerden, sonra ise kötü şartlardan meydana geldiğini dile getirdi.

Oyunculara Ateş Püskürdü

Selahattin Taşdöğen

Bu durumun atlatmakla da  bitmeyeceğini bunun üstüne bir de her gelenin oyuncu olduğunu açıklarken sabah erken saatte kalka biliyorsan oyuncusun sözü ile açıklamaya çalıştı. Ülkemizde bu kadar oyuncunun olabileceğine inanmadığını bu insanların niteliksiz olduğunu bu konuda eğitim bile almadıklarını bazen 2-3 aylık bir eğitimle oyuncu olduklarını dile getirdi.

Özellikle  Mecidiyeköy’deki kast firmalarına karşı tepkisini gösterdi. Buralarda düşük düzeyde verilen eğitimlerle oyuncu yetiştirilmeyeceğinin altını çizerken oyunculuk yetiştirmenin uzmanlık olduğunu bu konuda bilgisinin ve becerisinin olduğu insanlar tarafından eğitim verilmesi gerektiğini belirtti. Bunların hiç bir şekilde denetiminin yapılmadığını vurgularken ülkede hiçbir şeyin düzgün olmadığı gibi oyuncuların ve oyunculuk sektörünün de düzgün olmadığının altını çizdi. Bunu denetleyebilecek bir sürü mekanizmanın olduğunun fakat kimsenin gelip de ne yapıyorsunuz burada sigorta var mı? İnsanla güvence altına alınıyor mu? Şeklinde bir soruyu soran kimsenin olmadığını vurguladı.

Selahattin Taşdöğen Şimdi Ne Yapıyor?

Selahattin Taşdöğen Çılgın Bediş dizisinden sonra birçok projede yer aldı yer aldı. Yer aldığı başlıca projeler ise; Bizim hikaye,  Düriye’nin Güğümleri, Geniş Aile, Vizontele, En son babalar duyar, Ayrılsak da Beraberiz, Pardon Yani, Bücür Cadı’ dır. Şu an 70 yaşında olduğu bilinmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku