Şener Şen’in son hali şaşırttı

Şener Şen'in son hali şaşırttı

0

Şener Şen’in son hali şaşırttı

İÇERİK

Takvimler 26 Aralık 1941 tarihini gösterdiğinde, o zamanlar marangozluk yapan ünlü oyuncu Ali Şen’in oğlu olarak Adana’da dünyaya gelmiştir. Sanat hayatına ilk olarak İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrolarında sahneye çıkarak başlamıştır. Babası gibi kendisi de sinema sanatçısı olmak istemeyen Şener Şen, kendisini tamamen tiyatro oyunculuğuna adadı.


Radyo tiyatrolarında da görev aldı. Ancak tiyatrodan elde ettiği kazanç kendisine yetmediği için sinemaya girmek zorunda kaldı. Dublajdan tanıdığı yönetmenlere şöyle dedi, “Figüran olarak beni de çağırabilirsiniz. Lakin bir şartım var, yevmiyemi o gün alayım”

Beyaz perdeye ilk adım attığı yıllarda figüranlık dahil çoğu işi yaptı. Beş sene boyunca bazı filmlerde sadece dans etmek veya başrol oyuncusundan dayak yemek gibi çeşitli küçük rolerde yer aldı. Kariyerinde dönüm noktası olan 1975 yılında Ertem Eğilmez’in filmi olan Hababam Sınıfı’ndaki Badi Ekrem tiplemesi oldu ve spor hocalığı rolünü üstlendi.

Son Hali;

Aynı filmde bulunan İnek Şaban ile birlikte ün salan Kemal Sunal ile müthiş bir ikili oluşturdu ve o yıllarda çok büyük gişe hasılatı yapan Süt Kardeşler, Şabanoğlu Şaban, Tosun Paşa, Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı ve Davaro gibi filmlerde de rol aldı.

Özel Yaşamı

Hayatında iki kez evlenen Şener Şen, ilk evliliğinden bir kız çocuğu (Bengü Şen adında) babasıdır. Muhsin Bey’in çekimleri sırasında tanıştığı oyuncu Sermin Hürmeriç’le 1989 yılında ikinci evliliğini yaptı. Çift 1997 yılında boşanma kararı aldı.

Oynadığı Filmler

 1. 1964 yılı Yaşasın Hayat Babası Ali Şen’le beraber oynadığı ilk film
 2. 1964 yılı Hizmetçi Dediğin Böyle Olur
 3. 1967 yılı Sözde Kızlar Serseri
 4. 1971 yılı Altın Prens Devler Ülkesinde Tintin
 5. 1971 yılı Görünce Kurşunlayın Kamyonet Şöförü
 6. 1972 yılı Katerina
 7. 1973 yılı Aşk Mahkumu Doktor
 8. 1974 yılı Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz Devlet Dairesinde Müdür Arayan Adam/Nubar Terziyan
 9. 1975 yılı Bak Yeşil Yeşil Ahmet
 10. 1976 yılı Hababam Sınıfı Uyanıyor Badi Ekrem
 11. 1977 yılı Hababam Sınıfı Tatilde
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku