SGK da Biriken Paralarınızı Almayı Unutmayın!

SGK’ da Biriken Paralar

0

SGK da Biriken Paralar; Halka sosyal yardım olması amacıyla yaşanan zor süreç için birçok ödeme yapılmaya devam ediyor. Yapılan yardımların sayesinde herkes rahat bir nefes almayı planlıyor. Ama bazen unutulan ödemeler olabiliyor. Merak etmeyin bu ödemeler de SGK bünyesinde birikiyor.

Bu şekilde bir ödemenizin olup olmadığını SGK veya e devletten online olarak sorgulayabilirsiniz. Geçmişe ait ödemesi unutulmuş   9bin TL ödemeniz olabilir başvuru yaparak bu ödemeyi almanız mümkündür. Bu ödemeler sadece bir kere yapılacaktır.

Pek çok vatandaşı yakından ilgilendiren bu açıklamalar gelmeye devam ediyor. Böyle bir ödemesi var mı diye merak edenler e devlet ve SGK üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilir ve varsa alacağını talep edebilirler. Haber vatandaşı mutlu etmeye yetti.

SGK’ lı iseniz Ödemelerinizi İyi Hesaplayın!

SGK’ da Biriken Paralar

Tüm halkımız için SGK kapsamındaki ödemelerin şartları açıklandı. Şartlar;

Cenazedeki yardım ödemeleri

Doğum parası

Yol yardımı için yapılan ödemeler

Kreşe giden çocuk için yardım ödemeleri

İş göremeyecek durumdakilerin ödemeleri

Eğitim alanlara verilen destek ödemeleri

Süt parası ödemeleri

Bu şartlara uyanlara ödemeler verilecektir. Bu şartları yerine getiren ve ödeme almamış olanlar bu paralar SGK üzerinde birikiyor. Geçmişteki bu ödemeleri e devlet ya da SGK sisteminde sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Tam olarak 5 yıl geriye dönük ödemeler varsa geri alınması mümkün oluyor. Vatandaşların SGK tarafından belirlenen şartları tamamlayarak başvuru yapmaları yeterli olacaktır. Bu şekilde geriye dönük kalan ödemeler alınabilecektir. SGK da Biriken Paralar son zamanlarda ciddi bir miktara ulaştı.

SGK da Biriken Paralar Geri Ödemeler Vatandaşı Sevindirdi!

Bu zor zamanlar da sosyal yardımlaşma için yapılan açıklama vatandaşın yüzünü güldürdü. SGK ödemeleri unutulanlar için 5 yıl süre ile geriye dönük ödemelerini sorgulayarak öğrenilebilir. Eğer geriye dönük ödenmemiş SGK ücretleriniz varsa ve SGK’ nın belirttiği şartlara uyuyorsanız başvuru yaparak bu ödemelerinizi alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku