SGK İhtiyaç Kredisi Verecek! 10 Bin TL Hemen Al!

SGK İhtiyaç Kredisi

0 3.967

SGK İhtiyaç Kredisi ; Destek kredisi ödemeleri ise PTT ve bankalar üzerinden yapılacak. Yapılan açıklamaya göre SGK üzerinden yarın başlayacak olan 10.000 TL’lik nakit kredi kapsamında ödemeler PTT ve bankalar üzerinden sağlanırken, SGK üzerinden verilen nakit kredi desteğinin ne olduğu ise merak ediliyor. SGK üzerinden verilen 10 bin TL’lik kredi desteği nedir? Destek kimlere verilmektedir?

SGK İhtiyaç Kredisi

Destekten yararlanabilmek için başvuru koşulları nelerdir? Özellikle pandemi dönemi ile birlikte ekonomik olarak zorluk yaşayan vatandaşları devlet tarafından destekler verilmektedir. SGK İhtiyaç Kredisi ; Pandemi döneminde sosyal yardımlar artırıldığı bilinirken, emekli olan kişileri de yardımlar yapılmaktadır. Aynı zamanda birçok emekli pandemi dolayısıyla yardımların yapılıp yapılmadığını da merak etmektedir. Ayrıca yardımlar sadece emeklilere değil muhtaç olan vatandaşlara ve haneleri de yapılmaktadır.

Kurban Bayramı öncesinde emekli olan kişilere emeklilik ikramiyesi verilirken, emeklilik ikramiyeleri bin TL iken Ramazan Bayramı ile birlikte bin 100 TL’ye çıkarılmıştır. Emeklilik ikramiyeleri bankada maaş aldığınız hesap üzerinden çekebiliyorsunuz. SGK yapmış olduğu duyurusuyla bin TL’lik olan emekli ikramiyelerinin bin 100 TL’ye çıktığını bildirdi. Ayrıca bankaların emeklilere özel 3 ay ertelemeli 10.000 TL’ye kadar da kredi vermesi için yeni düzenlemeler başlatıldı.

SGK İhtiyaç Kredisi

SGK İhtiyaç Kredisi ; Maaş aldığınız bankalar kapsamında Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Şekerbank ve  PTT Bank, Türkiye Ekonomi Bankası,  İş Bankası gibi bankalar Kurban Bayramı öncesinde bin 100 TL’lik ikramiyeleri alan kişilere hesaplarına paraları yatırırken 10.000 TL’ye kadardı kredi kullanabileceklerini duyurdular. Üstelik kredi başvurusu yapan kişiler SGK üzerinden emekli maaşı almaları yeterlidir. SGK kapsamında 10 bin TL’ye kadar kredi verilebilecek.

SGK üzerinden emekli maaşı alan kişilere 10.000 TL’ye kadar kredi fırsatı sunulurken, kişiler maaş aldıkları bankalar üzerinden kredi kampanyasından yararlanabiliyorlar. Ayrıca kredi kampanyası için maaş aldıkları şubeler üzerinden iletişime geçmeleri gerekmektedir. Emekli maaşı alan ve emekli maaşı olan kişilerin yaş sınırı olarak 70 yaşı belirtilmiştir. Kredi başvurusunda bulunacak kişiler 36 ay vadeli 3 ay ertelemeli olarak kredi fırsatından yararlanabilecekler ve bu kredi maksimum 10 bin TL’ye kadar sunulacak. Ayrıca kredi başvurunuz onaylanır onaylanmaz krediniz hesabınıza aktarılacaktır.

SGK İhtiyaç Kredisi ;Vakıfbank, Şekerbank, Halkbank, Ziraat Bankası ve PTT üzerinden bu kredileri alma imkanınız bulunuyor. Ayrıca bu krediden faydalanabilmek için bankaya da borcunuzun olmaması gerekli. Krediler kişinin kredi notuna göre de faiz oranlarına göre de değerlendirilmektedir. Bankalar tarafından verilmiş olan ihtiyaç kredisi haricinde bu kredileri kullanabilirsiniz.

Devlet ve SGK’ dan yeni açıklama geldi!

1100 TL ve 1.500 TL’lik yardım paraları geliyor. Pandemi sürecinde yapılan oldukça çok başvuru alan pandemi dönemi yardımları bulunmaktadır. Sosyal devlet olma gereğince ilerleyen ülkemizde pandemi döneminde vatandaşlara yardımlar yapılıyor.

SGK İhtiyaç Kredisi ; Bu süreçte yapılan yardımlar kapsamında 1100 TL yardım parası ile birlikte esnafı 3000 ve 5000 TL’lik de yardımlar sağlanmıştır. Ancak  Kurban Bayramı gelmeden önce SGK ve devlet tarafından da yeni duyurular geldi. Şimdiye kadar yapılmış olan pandemi destek yardımları kapsamında 4. faza ulaşan yardımlar Kurban Bayramı öncesinde yardıma ihtiyacı olan ailelerin hesaplarına yatırılacak.

SGK İhtiyaç Kredisi ; Kurban Bayramı öncesinde yapılması planlanan esnaf olan vatandaşların da 1500 TL’ye kadar tekrar yardım yapılacağı duyuruldu. Bu yardımlar alabilmeniz için ilk önce muhtaçlık durumunda olmamız ve esnaf olan kişilerin ise yardıma ihtiyacı olması gerekmektedir.

Pandemi döneminde bu yardım başvuruları e-devlet üzerinden alınmaktadır. E-devlet üzerinden yapılan yardım başvuruları sonrasında paranız hesabınıza anında aktarılır. Ramazan Bayramı’ndan önce 1100 TL verilen yardım parası hesaplara yatmaya devam ediyor. Şimdi de Kurban Bayramı süreci için tekrardan yardıma ihtiyacı olan muhtaç ailelere 1100 TL’lik 4. Faz ödemeleri yapılacak.

Durumu iyi iken sonrasında bozulan 1. ve 2. Faz ödemesinden yararlanamayan kişiler ise E-devlet üzerinden başvuru yapabilirler. 4.Faz ödemeleri Kurban Bayramı öncesinde yardıma ihtiyacı olan kişilere verilecek. E-devlet sistemi üzerinden giriş yapıldıktan sonra sosyal yardımlar diye arama yapılmaktadır. Bu süreçte pandemi destek yardımları başvurusunu sağlayabilirsiniz.

T.C. kimlik numarasının son hanesine göre belirtilen günde başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. T.C. kimlik numarasının son hanesi 0 ile biten kişiler Pazartesi, 2 olan kişiler Salı, 4 olan kişiler Çarşamba, 6 olan kişiler Perşembe, 8 olan kişiler ise cuma günü başvuru yapabilecekler. Ayrıca esnafa 3000-5000 ve 1500 TL’lik de destek sunulmaktadır. Kurban Bayramı öncesinde Emekliye promosyon ödemeleri sağlanırken durumu olmayanlara ise pandemi yardımı yapıldığı da açıklandı. Yardım başvurusu için 1500 TL’ye kadar onay alan kişiler başvuru yapmadan hesaplarından devlet tarafından para yatırılacak. Ayrıca başvuru yapmış olan ve Ticaret Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu liste de meslek kolunda ismi bulunan kişiler 3000 TL ile 5.000 TL arasında hibe desteği alabilecekler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.