SGK: Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile anlaşma imzaladı.

SGK: Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile anlaşma imzaladı.

0

SGK: Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile anlaşma imzaladı.

SGK: Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile anlaşma imzaladı. Emekli olmak isteyenlere kredi imkanı sunulacak. Kredi taksitleri, bağlanacak emekli aylıklarından kesilerek ödenecek. Sigortalılar, 1 Kasım’a kadar aylık 1.55 faiz oranı ve 36 ay vade ile kredi kullanabilecek.

Nisan ayı ve öncesine ait neredeyse kurumumuzun tüm alacakları yapılandırma kapsamına alınmıştır. Gerek taksit süresinin uzunluğu ve toplamda 36 aya kadar ödeme süresi, peşin ödeme avantajı gibi tüm kolaylıkları sunmuş bulunuyoruz dedi.

Yapılandırdıkları prim borçlarını ya da ihya edilecek sürelere ilişkin borçlarını ödemeleri halinde emekli olabilecek durumda olan bu kapsamdaki sigortalılara bir kolaylık daha sunmak için Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası ile işbirliği protokolü imzalandığı belirtildi.

Sayın Yılmaz Protokolle yapılandırılan borcunu ödemesi halinde aylık bağlanabilecek sigortalılarımıza herhangi bir ödeme güçlüğü çekmeden banka kredisi ile emeklilik imkanı sunulacaktır. Bir önceki yapılandırma düzenlemesi kapsamında imzaladığımız protokol sayesinde yaklaşık 16 bin 500 sigortalımız kredi kullanarak emeklilik hakkına kavuşmuştur. Açıklamalarında bulundu.

Sigortalılar, 1 Kasım’a kadar aylık 1,55 faiz oranı ve 36 ay vade ile kredi kullanabilecekler. Kredi taksitleri ise bağlanacak emekli maaşlarından kesilecek.

İlgili Haber:

Kredi kullananlara güzel haber geldi! Taksit ödemeleri….

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku