SGK’Den 9 Bin TL Ödeme Alabilirsiniz. Süre Dolmadan Başvuru Yapın!

SGK'Den 9 Bin TL Ödeme Alabilirsiniz. Süre Dolmadan Başvuru Yapın!

0

SGK’Den 9 Bin TL Ödeme Alabilirsiniz. Süre Dolmadan Başvuru Yapın!

SGK‘Den 9 Bin TL Ödeme Alabilirsiniz. Süre dolmadan başvurunuzu yapın. Koronavirüs salgının süresince vatandaşlara verilen geri ödemesiz destekler borcu olan vatandaşlar için büyük önem arz ediyor. Salgın süresince devletin yaptığı bu yardım sayesinde ayakta kalmaya çalışan bir çok vatandaşbulunuyor.  Para sıkıntısı çeken vatandaşlar için güzel haber SGK’den geldi Sosyal Güvenlik Kurumu başlattığı kampanya neticesinde başvuru yapanlara 9 bin TL ödeme yapıyor.

Bu ödemeyi almak için; evde bakım maaşı, cenaze yardım parası, iş göremezlik ödemesi, yolluk ödemesi, doğum izni yardımı ve süt ödemesi gibi konular üzerinden bu yardımı almak mümkün.

Birikmiş Para SGK’den Nasıl Alınır ?

Milyonlarca vatandaşı rahatlatacak haber Sosyal Güvenlik Kurumundan geldi. Koronavirüs salgının süresince vatandaşlara verilen geri ödemesiz destekler borcu olan vatandaşlar için büyük önem arz ediyor. Bu süreçte SGK tarafından yatırılan destek ücretlerini almayı unutan vatandaşların destek yardımları birikiyor. Yapacağınız başvuru ile birikmiş paralarımız Sosyal Güvenlik Kurumundan Alabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen destek ücretleri içinde;

çeyiz parası, evde bakım maaşı, cenaze yardım parası, iş göremezlik ödemesi, yolluk ödemesi, doğum izni yardımı ve süt ödemesi gibi destek yardımları bulunuyor.

Biriken Para Sorgulama Nasıl Yapılır ?

e-devlet sorgulama ekranı üzerinden unutmuş olduğunuz biriken destek yardımlarını sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile sisteme girdikten sonra SGK sorgulama bölümüne gelip, ana ekran üzerinde bulunan SGK şahıs ödeme linkine tıklayarak, adınıza yatırılan  çeyiz parası, evde bakım maaşı, cenaze yardım parası, iş göremezlik ödemesi, yolluk ödemesi, doğum izni yardımı ve süt ödemesi gibi bir desteğin birikmiş hesabınızda olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer varsa destek ücretlerini hesabınıza tanımlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku