Sicili Bozuk Olanlara Dahil PTT anında 1500 TL’lik kredi veriyor! PTT üzerinden İhtiyaç kredisi kullanma…

Sicili Bozuk Olanlara Dahil PTT anında 1500 TL'lik kredi veriyor! PTT üzerinden ihtiyaç kredisi kullanma...

0 146

Sicili Bozuk Olanlara Dahil PTT anında 1500 TL’lik kredi veriyor! PTT üzerinden ihtiyaç kredisi kullanma…

PTT yeni bir açıklamada bulundu. PTT’ ye kimlik kartı ile başvuru yapan kişilere anında 1500 TL verilmektedir. Salgın süreci ile birlikte PTT’nin vatandaşlara yapmış olduğu maddi destek ödemeleri artarken bu desteğin süresi de uzatıldı. PTT üzerinden yapılan yeni açıklama doğrultusunda kredi başvurusu yapanlar PTT önünde kuyruk oluşturdular.

PTT tarafından verilen 1500 TL’lik ihtiyaç kredisi nedir?

Kredi için nasıl başvuru yapılır?

PTT tarafından açıklama geldi! Kimlik kartı ile birlikte PTT’ye giden herkese kefilsiz, şartsız ve koşulsuz 1500 TL’ye kadar nakit kredi ödemesi yapılmaktadır. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan ailelere ve kişilere özellikle kimlikleri ile birlikte PTT ye giderek ödemelerden faydalanılması tavsiye edilmektedir.

PTT’den gelen yeni bir resmi açıklama doğrultusunda bu durumun asılsız olduğu belirtildi. Bu kredi için başvuru şartlarını ne olduğu da açıklandı. Duyurunun gelmesinden çok kısa bir süre sonra başvurularda talep patlaması yaşandığı belirtildi. PTT 1500 TL’ye kadar kredi başvurusu kabul etmektedir.

PTT ihtiyaç kredisi için nasıl başvuru yapılır?

Vatandaşlar kendine tanınan bu haklardan yararlanmak istiyorlar. Bu haklardan yararlanabilmek için de yapılması gereken en doğru davranış kimlik belgelerinizle birlikte PTT şubelerine gitmek olacaktır. Kişilerin kimlikleri ile birlikte şubelere gitmesinin ardından kişinin kredi kullanmaya uygun olup olmadığı tespit edilmektedir. Kişiler krediye uygunsa kimlik kartı ile birlikte kısa bir süre içerisinde kredi onay formunu doldurarak. PTT tarafından kredi onayı almaktadır.

Bunun için banka tarafından geri ödeme planı da düzenlenmektedir. Öncelikle kredi kullanabilmeniz için kredi sicilinizin temiz olması gerekir. Yani daha önce çekmiş olduğunuz kredileri veya kredi kartı borçlarını düzenli ödemeniz durumunda PTT’den kredi alma şansını elde etmiş olursunuz. PTT’den kullanacağınız kredi’de dosya masrafı ya da sigorta kesintisi olmamaktadır. Hesabınıza 1500 TL’ ye kadar nakit kredi geçer.

PTT tarafından sunulan kredinin başvuru şartları nelerdir?

Pandemi süreci ile birlikte PTT vatandaşları birçok maddi destek sağlıyor. Vaka sayılarının artışı ile birlikte yeniden vatandaşları ekonomik destek sağlanırken PTT kredi başvurusu için bir takım şartlar açıkladı. Öncelikle krediye başvuru için önemli şart kişinin 18 veya 80 yaş aralığında olması, Kredi taksitleri ve vadesi kişinin yaşına göre ayarlanacaktır.

Herkese kredi verileceği yönünde açıklamayı reddeden PTT bilginin asılsız olduğunu da belirtti. Bu sebeple öncelikle PTT şubesine gitmeli ve krediye uygun olup olmadığınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Kabul edildiğiniz durumda gişelerden başvuru işlemlerinizi tamamlayabilir, krediniz alabilirsiniz. Gelen bu yanlış açıklama sonrasında birçok vatandaşın PTT şubelerine gittiği de belirtildi. PTT tarafından şartsız koşulsuz olarak verilen bu krediden yararlanmak isteyen vatandaşlar için yapılması gereken en doğru hareket kendilerine en yakın PTT şubelerine gitmek olacaktır.

Vatandaşların şubeye gittiklerinde kredi kullanıp kullanmayacakları ya da Kredi koşullarını taşıyıp taşımadıklarını tespit edilir. Eğer krediye uygun kişiler ise şubeye giderek kimlik kartlarını verip formu doldurarak anında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. PTT tarafından kredi onayı verilen kişiler için geri ödeme planı da yapılacaktır. Öncelikle PTT üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin kredi puanlarını, kredi kullanmaya elverişli olması ve sicillerinin ise temiz olması gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.