Sigortasız Geçmişte 1 Gün Bile Çalışsanız Alabilirsiniz! Güzel Haber Verildi Artık Hakkınız Verilecek!

Sigortasız Geçmişte 1 Gün Bile Çalışsanız Alabilirsiniz!

0

Sigortasız Geçmişte 1 Gün Bile Çalışsanız ; 1 Haziran 1999 senesinden itibaren 17 Eylül 1999 senesine kadar sigortasız bir şekilde çalıştırılmış olan bir vatandaşın, açmış olduğu davayı işçi lehine kullanan Yargıtay 10. Hukuk Dairesi karara bağladı. İşte haberin ayrıntıları ve diğer ekonomi haberleri.

Sigortasız Geçmişte 1 Gün Bile Çalışsanız

Sigortasız Geçmişte 1 Gün Bile Çalışsanız

Yargıtay seneler önce sigortasız bir şekilde çalıştırıldığı günleri emekli olmak için saydırmak isteyen vatandaşların yüzünü güldüren önemli bir karara vardı. Yargıtay 10. Hukuk Dairesi bünyesinde 1 Haziran 1999 tarihinden başlayarak, 17 Eylül 1999 tarihine kadar sigortasız bir şekilde çalıştırılmış olan bir vatandaşın açmış olduğu davayı işçi lehine karara bağladı. Çalışan vatandaşın haklı bulunduğu bu kararda Yargıtay, vatandaşın sigortalı bir şekilde çalışmalarının SGK’ya kısmen bildirildiği durumlarda eksik bildirimlere yönelik şekilde açılmış olan davada 5 senelik zamanaşımının herhangi bir işleme sokulmayacağını bildirildi. Sigortasız Geçmişte 1 Gün Bile Çalışsanız!

Belirlenmiş olan son enflasyon raporu birkaç gün sonra açıklanacak

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası başkanı olan Şahap Kavcıoğlu, enflasyon raporu 2021-IV tanıtımı nedeniyle 28 Ekim Perşembe günü tarihinde bir bilgilendirme toplantısı yapacak. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın senenin 3. ayı enflasyon raporuna göre 2021 sonunda orta noktası yüzde 12.2 ile yüzde 16 aralıklarında meydana geleceği tahmin edilmişti.

Depolara yaklaşık olarak dörtte üçü de olmuş durumda

Sigortasız Geçmişte 1 Gün Bile Çalışsanız ; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan Fatih Dönmez, dünyadaki gaz tedavi problemlerinden etkilenmemek için gerekli olan adımları attıklarını ve bu konuda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, yeraltı doğalgaz depolama alanı ise yaklaşık olarak dörtte üçünü doldurdukları, gelecek günlerde tamamını doldurmuş olacaklarını açıkladı. Ayrıca Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ’ın satışa çıkarıldığına dair ortaya atılan iddiaları yalanlayan Dönmez, “böyle bir şey kesinlikle söz konusu değildir.” şeklinde açıklama yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku