Simge Sağın Kep Töreni Sonrası Hastanelik Oldu

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’ nden geçtiğimiz günlerde mezun olan ünlü sanatçı Simge Sağın kep atma töreni sonrası hastanelik oldu.

0 29

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’ nden geçtiğimiz günlerde mezun olan ünlü sanatçı Simge Sağın kep atma töreni sonrası hastanelik oldu.

15 sene öncesinden başlamış olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölüm’ ünün mezuniyetinde tüm gece boyu şarkılarını seslendirdi. Kep törenine katılan ünlü sanatçı söylemiş  olduğu şarkılarla mezun olan öğrencilere keyifli dakikalar geçirdi. Kendi mezuniyet töreninde şov yapan ünlü sanatçı havanın soğukluğu sebebiyle ne yazık ki hastanelik oldu.

Simge Sağın
Simge Sağın

18 yıl sonra mezuniyet

Sosyal medya profilinden paylaşım yapan ünlü sanatçı mezuniyet dolayısıyla çok heyecanlı olduğunu ve kas spazmı şikayeti ile hastaneye başvurduğunu açıkladı. Ağrıları nedeniyle sahne alamayacağını da açıklayan ünlü sanatçı 18 yıl sonra mezun olduğunu ifade etti. Ünlü sanatçıya tebrik mesajları atıldı. Mezuniyet töreni sonrasında genç kızlara yönelik bir nevi seslenişte bulunan ünlü sanatçı kendi ayaklarınızın üzerinde durun ve kimseye boyun eğmek zorunda kalmayın diye de ekledi. Sosyal medya aracılığıyla bir kez daha hocalarına teşekkür eden ünlü oyuncu pandemi sürecini en verimli şekilde geçirdiğini ve mezuniyetin kendisi için çok değerli bir yeri olduğunu belirtti.

Simge Sağın Kimdir

İlk olarak 2010 yılında Türk pop müziği alanında sahneler almaya başlayan ünlü sanatçının en iyi çıkış yapan şarkısı 2015 yılında seslendirmiş olduğu ‘’Miş Miş’’ adlı parçasıdır. Bu parçanın çıkmış olduğu sene sonrası 4 yıl boyunca şarkı Türkiye MusicTopTR Resmi Listesi’ nde 1 numarada yer edinmiştir. Ünlü sanatçı 2011 yılında Erdem Kınay ile yapımcılığında EP ile de çıkış yapmıştır. O zamanlar ünlü sanatçı vokallik yapmaktaydı.

Ünlü sanatçının kendisine ait olan ilk albüm de 2018 yılında çıkan ‘’ Ben Bazen’’ adlı albümdür. Müzikal olarak eleştirmenlerden tam not alan albüm dinleyicilerden de övgüler topladı. Müzik alanında bir çok ödülü bulunan sanatçının bugüne kadar üç tane Radyo Boğaziçi Müzik Ödülü, iki tanede Altın Kelebek Ödülü bulunmakta. Toplamda 34 tane ödülü bulunmakta diyebiliriz. Bu yazımızı beğendiyseniz sizler için hazırlamış olduğumuz Burcu Biricik’ in Yeni İmajını Görenler Şaşkınlığa Uğradı- Gerçek Sanıldı adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.