Son dakika; Altın İçin tahminler! Altın 600 TL’ye çıkacak…

Son dakika; Altın için tahminler! Altın 600 TL'ye çıkacak...

0 23

Son dakika; Altın için tahminler! Altın 600 TL’ye çıkacak…

Altın fiyatlarında iktidarsız grafik devam ediyor. Pek çok insan altın ne kadar olacak? sorusuna cevap aramaktadır. Son haftayı kötü kapatan altın ile alakalı yatırımcılara altın ve para piyasalarının uzmanı İslam Memiş’ten son dakika tahmini geldi. İslam Memiş, 498 TL’dan işlem gören gram altın ile alakalı “ Altın yatırımcıları yine zirvelere hazır olsunlar” ifadesini kullandı. Ayrıca İslam Memiş şunları da ifade etti, “ Altının gram tutarı önce 540 ila 560 devamında ise 580 ila 600 TL aralığında görebiliriz” dedi. İşte bütün ayrıntılar…

İslam Memiş’in yazısından daha önce çıkan bazı başlıklar

“Birkaç yerden aşı haberleri verilmesi ve gelen bu habere dünya sağlık örgütü olumlu bakması ile insanlara uygulanmasının ardından vaka sayılarının düşmesi, kısıtlamaların kalkması gibi pek çok olumlu etken altın fiyatlarının senenin yarısında baskı altında bırakmaktadır. Altın fiyatlarının senin ilk yarısında baskı altında kaldığını gördük fakat geniş bant aralığında dalgalanması da dikkatlerden kaçmadı.”

“ 12 aylık bir sürecin ilk 6 ayı olan zamana baktığımızda altının tutarının aylık bazlarda dalgalı olarak ilerlemesi ile işlemler yapıldı ve bundan dolayı da altın yatırımcılarının kafalarının karışmasına sebep olurken, sabit olarak getirisi sene başına göre kıyaslarsak değer kaybetmediğini görüyoruz”

Yakın zamanda altın piyasasında neler olur? Sene sonu altı zirve yapar mı?

” Altına yatırım yapan kişilerin kafalarını karışmasına sebep olan geniş bir bant aralıkları aylık bazda gerçekleştiğinden dolayı olduğunu dile getirebiliriz. Altın fiyatlarının senenin kalan yarısında zirve ve dip sevilerini tekrar göreceğini düşünmekteyiz. Söz konusu olan altın fiyatlarında senenin kalan diğer yarısı için artışların ne de inişlerin bittiğini söylemek doğru olmaz. Bizeler, sene sonuna kadar altın fiyatlarında yeni zirvelerin yaşanabileceğini sadece tahmin ediyoruz”

“ 600 TL’ye kadar çıkacak”

“ Yaşanan altının gram fiyatlarındaki artışın şimdilik bittiğini düşünmekteyiz. Altının gram fiyatında ilk olarak 540 ila 560 olurken devamında ise 580 ila 600 TL aralığında olmasını tahmin ediyoruz. İnislardan490 TL seviyesini destek seviye olarak takip etmekteyiz”

“ Gram altındaki inişler sınırlı şekilde gerçekleşir”

“ Altının gram fiyatı, altının ons fiyatına göre kıyaslarsak inişlerin daha sınırlı bir şekilde olması beklenmektedir. Bunun sebebi ise doların uluslararası piyasada değer kazanmasının süreci, yurt içindeki piyasalarda dolar ila TL kurunda yeni zirveler yaratabilir diye tahminde bulunuyorum. Dolar ila TL kurunun artması, altındaki gram fiyatında inişleri frenlemesi mümkündür”

İlgili Haber:

Altın ve Dolar Fiyatları 2021 Nasıl Bir Yol İzleyecek?

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.borsaistanbul.com/&ved=2ahUKEwj36o6CjYTyAhWSHewKHTU1CzcQFjAJegQIDRAC&usg=AOvVaw2wkblqTfxgvow9Y7rVVEoZ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.